Фото ілюстративне зі соцмереж

"Зможуть бути сержантами та офіцерами": у Раді розповіли важливі нюанси про мобілізацію засуджених

Засуджені, яких залучать до служби у Збройних силах Українизможуть бути сержантами та офіцерами, а не просто рядовими солдатами.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка є однією з ініціаторок цієї законодавчої ініціативи.

"Залежно від рівня своєї військової підготовки, засуджені зможуть служити не лише на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів. Зараз ми вимушені ухвалювати непопулярні рішення, які не зможуть на 100% задовольнити наших громадян, але ми зосереджуємо всі наші сили, всі ресурси для досягнення єдиної мети — перемоги над агресором", — наголосила вона.

Також Шуляк заявила, що для залучення засуджених до служби у Збройних силах України потрібна обов'язкова згода не лише їх самих, а й командирів частин, де створять такі окремі спеціальні підрозділи.  За її словами, законопроект запроваджує можливість за згодою засудженого проходити службу у війську після медичної перевірки фізичного та психічного стану.

"Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, у якій формуватимуть підрозділи із засудженими. Коли є всі ці згоди, то саме суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту із ЗСУ", — підкреслила нардепка.

Парламентарка пояснила, в документі також передбачено, що засуджені перебуватимуть на спеціальному обліку, адміністративний нагляд за ними здійснюватиме командир частини. 

Шуляк нагадала, що законопроект про можливість мобілізації засуджених розробляли спільно з Генеральним штабом, Міністерством оборони, Міністерством юстиції, також залучали членів профільного комітету, що займається питаннями правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, наприкінці березня міністр юстиції України Денис Малюська розповідав, що кількість засуджених осіб, яких можуть призвати до ЗСУ, визначить фінальний варіант документа та голосування у парламенті.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 17.04.2024 18:18