У четвер, 16 травня, пройшла зустріч між російським диктатором Володимиром Путіним та лідером Китаю Сі Цзіньпіном. У своїй першій заяві глава Кремля підкреслив велике значення переговорів для обох країн.
Російського диктатора цитують російські ЗМІ.
"Щойно проведені переговори показали те велике значення, яке і в Москві, і в Пекіні надають розвитку та зміцненню російсько-китайського всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії. Це партнерство, безперечно, є взірцем того, як мають вибудовуватися зв'язки між державами-сусідами", — сказав Путін.
Диктатор також наголосив, що "особливий характер російсько-китайських відносин" підтверджується й тим, що Сі Цзіньпін відвідав Російську Федерацію незабаром після свого переобрання на посаду глави КНР у березні 2023 року.
"І логічно, що свій перший після офіційного вступу на посаду президента Росії закордонний візит я зробив саме до Китаю. Звичайно, тут є певний символізм, але не лише. Ці заходи насичені конкретним змістом, дуже корисні, допомагають нам звіряти годинники та рухатися вперед тим шляхом, який ми з головою КНР визначаємо", — зауважив глава Кремля.
Також, за даними РосЗМІ, Путін та Сі Цзіньпін підписали спільну заяву про поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії. Російський диктатор заявив, що 90% усіх платежів між Росією і Китаєм проводяться в рублях і юанях, а перехід розрахунків у національні валюти надав динаміку розширенню торгових потоків.
Путін також підкреслив, що "відносини РФ та Китаю не спрямовані проти будь-кого". глава Кремля додав, що держави сформували портфель з 80 великих спільних інвестиційних проектів у різних областях.
Своєю чергою Сі Цзіньпін заявив, що китайсько-російська співпраця є "еталоном відносин між великими державами та сусідніми країнами".
"Це ваш перший закордонний візит із початку нового президентського терміну, що є переконливим свідченням тієї уваги, яку ви особисто та уряд Росії приділяєте китайсько-російським відносинам. Ми це високо цінуємо", — наголосив лідер Китаю.
Сі Цзіньпін зауважив, що "Китай має намір як завжди бути з Росією добрими сусідами, довірливими друзями та надійними партнерами". Водночас Путін пообіцяв проінформувати Сі Цзіньпіна про ситуацію щодо війни в Україні на закритій зустрічі ввечері, та заявив, що "Москва вдячна ініціативам Пекіна" щодо врегулювання конфлікту.
Дані китайської митниці свідчать про те, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, в той час, як російські дані, отримані Reuters від постачальника комерційних даних, свідчать про те, що обсяг брухту, що експортується до країни, яка є найбільшим торговим партнером, був незначним.
Китай став одним з основних напрямків для російських компаній, які прагнуть експортувати свої товари, після того, як США запровадили санкції проти Росії за її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Нагадаємо, що Китай різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння. Все це використовується для ведення війни проти України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими