Фото ілюстративне зі соцмереж

У США навели нові дані про китайську допомогу Росії у війні проти України

Китай різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння. Все це використовується для ведення війни проти України.

Про це повідомила агенція Reuters, посилаючись на дані двох неназваних американських посадовців.

За словами співрозмовників журналістів, 2023 року до Росії з Китаю надійшли близько 90% імпорту мікроелектроніки. Крім того, майже 70% російського імпорту верстатів на суму близько 900 мільйонів доларів в останньому кварталі 2023-го — теж китайського походження.

Крім того, китайські та російські підприємства працюють над спільним виробництвом дронів на території Росії, а компанії з Китаю, імовірно, надають Росії нітроцелюлозу, необхідну для виготовлення ракетного палива.

Пекін працює з Москвою над удосконаленням своїх супутникових та інших космічних можливостей для ведення війни в Україні. Це, на думку Білого дому, може в довгостроковій перспективі збільшити загрозу, яку Росія становить для всієї Європи.

Посилаючись на дані розвідки, американські посадовці також заявили, що Китай надає Росії супутникові знімки для бойових дій проти України.

Раніше Блінкен у спілкуванні з колегами з Європейського Союзу та НАТО повідомив про допомогу Китаю Росії "у масштабах, що викликають занепокоєння". Йшлося, зокрема, про допомогу у виробництві оптичного обладнання, пропелентів і обладнання у космічній сфері.

Нагадаємо, що на початку травня президент Китаю Сі Цзіньпін відвідає декілька європейських країн. Зокрема, йдеться про Францію, Сербію й Угорщину.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 12.04.2024 22:55