Сі Цзіньпін. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Китайський лідер Сі Цзіньпін запланував масштабне турне Європою: який маршрут поїздки

На початку травня президент Китаю Сі Цзіньпін відвідає декілька європейських країн. Зокрема, йдеться про Францію, Сербію й Угорщину.

Про це повідомило видання Szabad Europa. Журналісти зазначили, що лідер Китайської Народної Республіки прибуде до Франції 5 травня на два дні.

Після Франції Сі Цзіньпін відвідає Белград. Візит до Сербії анонсував президент Сербії Александар Вучич ще наприкінці лютого, але тоді він не назвав точної дати. За інформацією видання, після Белграда очільник Китаю прибуде до Будапешта. Два незалежні джерела видання підтвердили візит президента Китаю до Будапешта.

Цікаво, про що домовлятиметься Сі Цзіньпін у Європі, але аналітики звертають увагу на те, що Китай посилив свою підтримку Росії. Зокрема, Пекін надає геопросторову розвідку, щоби допомогти Москві у її війні проти України. Водночас США попередили китайські компанії про "значні наслідки" у разі допомоги Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоби ця країна була залучена до формули миру. Пекін поки що не погодився, але китайська влада не критикує українську формулу миру.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українські дипломатичні служби намагаються організувати телефонну розмову українського президента Володимира Зеленського та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Вона може відбутися на тлі підготовки до саміту для просування формули миру.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.04.2024 22:38