Фото: НБУ

100 тисяч грн і 30 операцій на місяць: НБУ готує обмеження на карткові перекази між фізособами

Національний банк України може ввести обмеження карткових переказів і запровадити граничні ліміти переказу грошей з карти на карту між фізичними особами.

Про це повідомили представники НБУ, передає LIGA.net.

Очікується, що ліміти на вихідні P2P-перекази можуть скласти 100 000 гривень. До того ж за місяць з одного рахунку можна буде здійснити 30 операцій. Відповідні обмеження планується впровадити впродовж місяця.

"За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче", — наголосив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

Водночас обмежувати вхідні транзакції не планують, аби не ускладнювати діяльність волонтерів. Крім того, як зауважили у НБУ, за наявності підстав та підтверджень ліміти, як виняток, можуть і збільшувати.

Зазначається, що з осені 2023 року НБУ фіксує аномальне зростання обсягів P2P-переказів по системі, а також зростання кількості карток, з яких здійснюються такі перекази, та середніх сум переказу в окремих банків-емітентів. Зокрема, один із найбільших банків-емітентів передав інформацію в НБУ щодо виявлених дропів (людей, які за винагороду надають зловмисникам/шахраям доступ до своїх банківських реквізитів: до карток/рахунків, включно з пін-кодами й доступом до інтернет-банкінгу, — ред.). Зокрема, це понад 10 000 клієнтів лише за жовтень-грудень 2023 року.

Відтак, держава втрачає орієнтовно не менше 100 мільярдів гривень на рік через схеми з ПДВ, контрафакт, сірий ринок підакцизних товарів, заробітні плати "у конвертах" тощо.

Також у рамках протидії тіньовим платежам регулятор планує ввести для фінкомпаній вимоги щодо наявності уставного капіталу, який буде прив'язаний до відсотків операцій від суми платежів.

Нагадаємо, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики українського парламенту, народний депутат від фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев заявляв, що економіка України адаптувалася до воєнних умов і продовжує відновлюватися. З початку 2024 року економічне зростання становило 4,4%.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 23.05.2024 21:55