1 023 день війни
Особовий склад
758 730
Танки
9 532
Артилерія
21 072
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Аналітики назвали вразливе місце Путіна, через яке диктатор погодиться на переговори з Україною
Фото: росЗМІ

Аналітики назвали вразливе місце Путіна, через яке диктатор погодиться на переговори з Україною

Країни Заходу повинні посилити тиск на Москву, щоб підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до ухвалення вигідних для України умов перемовин. 

Про це повідомляє Foreign Affairs.

Як зазначає видання, сьогодні Росія не перебуває на межі — насправді її армія набирає сили. Москва вважає, що на її боці імпульс і не готова йти на компроміс. Київ тим часом залишається в боротьбі та не налаштований капітулювати. Тому для того, щоб перетворити прагнення Трампа закінчити війну на стабільне врегулювання, Заходу спочатку потрібно посилити тиск на Москву, щоб отримати важелі впливу за столом переговорів. В іншому випадку поспішне припинення вогню на умовах, украй вигідних для Росії, може просто стати короткою паузою, перш ніж Кремль потягнеться за великим.

На щастя для Заходу, Росія має критично вразливе місце: її економіка. Багато спостерігачів прийняли ліниву розповідь про те, що санкції, введені проти Москви на початку війни, не спрацювали, і що її економіка процвітає. Фактично, санкції завдали значної шкоди та скоротили простір для політичного маневру Кремля, і тепер економіка Росії небезпечно спотворена, оскільки витрати на конфлікт зростають. Пропозиція робочої сили скорочується, оскільки сотні тисяч російських чоловіків гинуть або зазнають поранень на полі бою — у жовтні Росія зазнавала 1500 втрат на день. Витрати на оборону з'їдають бюджет. І якщо доходи Москви від енергоносіїв — джерела життєвої сили російської економіки — та її імпорт товарів подвійного призначення західного виробництва значно сповільняться, то вона може зіткнутися з економічною та військовою кризою. Затягування санкційної петлі зробить колосальні військові зусилля Москви менш фінансово стійкими, а з перспективою розваленої військової машини та внутрішнього невдоволення економічними умовами, що погіршуються, Путін може відчути тиск, щоб прийняти умови, вигідніші для України.

Вашингтон і його європейські партнери можуть діяти негайно, скориставшись тижнями адміністрації президента США Джо Байдена, щоб чинити тиск на доступ Росії як до енергетичних доходів, так і до імпорту технологій. Тепер, коли ціни на нафту та темпи інфляції у Сполучених Штатах та Європі знижуються, західні уряди мають бути готові порушити російські енергетичні потоки, чого не сталось у 2022 році. І коли Трамп обійме посаду, його адміністрація має вітати ці зусилля і навіть розвивати їх. Це зміцнить позиції Трампа у російсько-українських переговорах, принесе користь американським енергетичним компаніям та забезпечить політичні поступки з боку Європи — всі ці результати Трамп може назвати своєю перемогою.

Нагадаємо, раніше прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Кремль "уважно ознайомився" із закликами новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама