Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

Чи загрожує Україні ядерний удар з боку Росії: прогноз Зеленського

Країни Заходу зволікають з наданням дозволу на удари їхньою зброєю з боку України по території Російської Федерації через страх перед ядерною ескалацією. Проте російський диктатор не піде на такий крок через власне самозбереження.

Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський, пише The New York Times.

Український лідер переконаний, що основна причина коливань Заходу щодо дозволу ударів західною зброєю по території РФ — страх перед ядерною ескалацією, було перебільшено, адже "президент Росії Володимир Путін утримається від застосування ядерної зброї з почуття самозбереження".

"Можливо, він ірраціональний, але він любить своє життя", — заявив Зеленський.

Нагадаємо, Гельсінська комісія США заявила, що американці мають дозволити Україні завдавати ударів по військових об'єктах у прикордонних районах Росії на тлі російської наступальної операції, що триває, в Харківській області з території Росії, хоча офіційні особи США продовжують висловлювати небажання підтримувати такі удари.

За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни, заборона Сполучених Штатів Америки бити західною зброєю по території Росії серйозно впливає на ситуацію на фронті. Зокрема, підриває здатність України захищатися від російських наступальних операцій на півночі Харківської області.

На думку очільника українського Міністерства зовнішніх справ Дмитра Кулеби, можливість ураження військових цілей на території Російської Федерації допоможе швидше наблизити завершення війни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 21.05.2024 19:31