Фото: Twitter Фредеріксен

Данія підписала з Україною угоду про гарантії безпеки: офіційна заява

Данія та Україна підписали угоду про надання гарантій безпеки. Термін домовленостей становитиме 10 років.

Про це на прес-конференції у Марієнбургу повідомила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, пише DR.

Данська сторона наголосила, що підтримка України має бути розрахована на майбутнє. Саме це означає, що протягом наступних десяти років Копенгаген зобов'язується підтримувати Україну як у військовому, так і цивільному плані.

"Це найсерйозніша ситуація у безпеці з часів закінчення холодної війни. І ми, з боку данського уряду, не можемо не наголосити, наскільки важливо, щоб Україна отримала той військовий потенціал, який їй необхідний. Якщо ми не будемо разом, Україна не вистоїть, і, можливо, Європа також", — заявила Метте Фредеріксен.

Вона наголосила, що угода має допомогти підтримати здатність України захистити країну від Росії, а згодом допомогти стримати майбутні напади агресора. 

Військова допомога для України

Водночас Данія передає Україні трохи понад 1,7 мільярда доларів у вигляді 15-го військової допомоги. Вона має допомогти забезпечити закупівлю засобів ППО, безпілотників та 15 тисяч артилерійських снарядів.

На думку прем'єр-міністра Данії, зараз усім має бути зрозумілим, що Росія хоче війни більше, ніж Росія хоче миру.

"Росія перебуває у процесі перетворення на справжню військову економіку. Політичних опонентів прибрано з дороги. І Путін продемонстрував свою готовність жертвувати молодими людьми країни на полі бою. Росії, звісно, не можна дозволяти визначати кордони Європи силою. Зрештою переможуть свобода та демократія", — наголосила Метте Фредеріксен.

Посадовиця наголосила, що зростає побоювання, що те, що ми бачимо в Україні, є для Росії не кінцевою точкою, а скоріше віхою на шляху до чогось іншого.

Нагадаємо, 16 лютого Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали договір про співпрацю у сфері безпеки. В угоді, зокрема, йдеться про подальшу підтримку України в оборонній, політичній і фінансовій сферах.

Також 16 лютого президент Зеленський і лідер Франції Емануель Макрон підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки для України. Її головною ціллю має стати програш Російської Федерації у загарбницькій війні.

Своєю чергою прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре в кулуарах Мюнхенської безпекової конференції 16 лютого заявив, що Україна вже через кілька тижнів може очікувати підписання двосторонньої угоди з Норвегією про так звані гарантії безпеки в межах рамкової декларації "Групи семи".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 22.02.2024 15:03