Девальвація гривні: Гетманцев пояснив, що відбувається з курсом долара
Данило Гетманцев. Джерело: ВР

Девальвація гривні: Гетманцев пояснив, що відбувається з курсом долара

Девальвація гривні є прогнозованою та частково сезонною. Додатковий тиск на валюту створюють економічні наслідки війни та загострення подій на Близькому Сході.

Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, відзначивши, що долар дещо зміцнився не лише в Україні, а й щодо основних світових валют, таких як євро, ієна та швейцарський франк.

"Національний банк не бачить особливих ризиків у цьому питанні. Минулого року ми повернулися до 8% (грудень до грудня) і рухаємося далі, щоб забезпечити в державі цінову стабільність. У регулятора — достатньо професійна команда, яка тримає руку на пульсі", — запевнив він.

Посадовець зауважив, що питання інфляції та повернення її до цільового показника — це виключно мандат Нацбанку. За його словами, окремо варто враховувати сезонні коливання валютного курсу. 

"Зростання курсу долара наприкінці — початку року є звичним явищем. Воно спостерігається майже щороку на тлі розширення дефіциту зовнішньої торгівлі. Зараз до цього додалось загострення ситуації на Близькому Сході, що призвело до ситуативного зміцнення попиту на долар як активу "тихої гавані", — пояснив Гетманцев.

Також він нагадав, що у Бюджетній декларації передбачено ризик девальвації курсу національної валюти: у середньому на 2026 рік обмінний курс, спрогнозований Мінекономіки, становить 44,7 гривні за долар.

Наразі, за словами голови Комітету, немає підстав "для гучних заголовків щодо курсу національної валюти".

Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку Володимир Лепушинський повідомляв, що під час вступу до Європейського Союзу Україні не доведеться переходити на євро. Такий крок не лише недоречний, а й неможливий.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама