Фото ілюстративне. Джерело: UNN

Деяким громадянам перерахують платіжки за комунальні послуги: рішення Кабміну

Певній категорії українців буде перерахована вартість комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів.

Про це йдеться у постанові уряду від 6 лютого 2024 року № 127. Кабмін, зокрема, оприлюднив новий порядок перерахунку вартості комунальних послуг. Він стосується постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами.

У прес-службі Мінінфраструктури зазначили, що перерахунок здійснюється в разі відхилення параметрів послуг від установлених законодавством та договорами про надання послуг, а саме:

  • зниження температури теплоносія та гарячої води, а також невідповідності їх тиску на вході в будинок;
  • зниження температури повітря у приміщеннях споживача (у разі наявності договору з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);
  • перерв у наданні послуг, що обумовлені у тому числі перевищенням виконавцем строків проведення аварійно-відновлювальних робіт;
  • невідповідності складу і якості гарячої та холодної води державним санітарним нормам і правилам;
  • недотримання вимог щодо поводження з побутовими відходами, порушення графіку вивезення побутових відходів тощо.

Як відбуватиметься перерахунок

Згідно з постановою уряду, виконавець зобов’язаний протягом одного місяця, що настає за розрахунковим періодом, самостійно здійснити перерахунок, а також сплатити споживачеві штраф у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

Також у разі надходження від споживача акта-претензії та прийняття виконавцем рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії, перерахунок здійснюється протягом одного місяця починаючи з дати, коли прийнято рішення про задоволення вимог.

Перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача відповідного багатоквартирного будинку, здійснюється виконавцем для усіх споживачів такого будинку, яким була надана послуга невідповідної якості.

Перерахунок здійснюється незалежно від наявності у споживача заборгованості за відповідну послугу. Сума перерахунку та штрафу за порушення умов договору зараховується споживачу в погашення заборгованості за фактично спожиті послуги, а у разі відсутності заборгованості — в оплату майбутніх платежів.

У Кабміні наголосили, що порядок здійснення перерахунку вартості комунальних послуг не застосовується на тимчасово окупованих територіях, територіях, на яких ведуться (велися) бойові активні дії або тимчасово окупованих Росією територіях.

Скасування мораторій на відключення ЖКП: що потрібно знати

Варто зазначити, що мораторій на відключення комунальних послуг продовжуватиме діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії. Для решти споживачів відновлено нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг. Також повернули стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у судовому порядку.

Згідно з постановою Кабміну № 1405, у разі тимчасової відсутності в житловому приміщенні споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, постачальникам комунальних послуг має бути надана заява та документальне підтвердження в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання тощо.

Нагадаємо, 27 грудня Кабінет міністрів продовжив дію спеціальних обов'язків на ринку електроенергії до квітня 2024 року. Відтак, тарифи для населення не зміняться.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 08.02.2024 13:29