Фото: Національний банк України

Долар продовжує рости: який курс Нацбанк встановив на 3 квітня

Національний банк України продовжує підвищувати офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також виросла у ціні.

Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Так, на середу, 3 квітня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 39,32 гривні за один долар. Офіційний курс станом на вівторок становив 39,07 гривні за один долар. На готівковому ринку курс зріс на 10 копійок — 39,50 гривні за долар.

У середу офіційний курс гривні до євро становитиме 42,27. У вівторок, 2 квітня, офіційний курс гривні до євро становив 42,13.

Курс валют на 3 квітня

Курс валют на 3 квітня

Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 40,7 гривні. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в інтерв'ю TrueUA пояснював, що від того, коли Україна отримає макроекономічне фінансування, залежить майбутній курс долара. Також терміни фінансування відобразяться на здатності держави виконувати свої соціальні функції. Економіст наголосив, що "на сьогодні ми є заручниками термінів отримання макроекономічної допомоги".

Нагадаємо, НБУ розглядає можливість прив'язки гривні до євро замість долара. Це пов'язано зі зростанням попиту на євро при здійсненні валютних операцій, на який припадає майже 50% безготівкових операцій. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.04.2024 18:10