Фото: Freepik

Долар знову подорожчав: який курс НБУ встановив на 2 квітня

Національний банк України підняв офіційний курс долара. Проте єдина європейська валюта впала у ціні.

Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Станом на вівторок, 2 квітня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 39,07 гривні за один долар. Офіційний курс станом на понеділок становив 38,99 гривні за один долар. На готівковому ринку курс впав на 5 копійок — 39,40 гривні за долар.

У вівторок офіційний курс гривні до євро становить 42,13. У понеділок, 1 квітня, офіційний курс гривні до євро становив 42,16.

Курс валют на 2 квітня

Курс валют на 2 квітня

Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 40,7 гривні. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в інтерв'ю TrueUA пояснював, що від того, коли Україна отримає макроекономічне фінансування, залежить майбутній курс долара. Також терміни фінансування відобразяться на здатності держави виконувати свої соціальні функції. Економіст наголосив, що "на сьогодні ми є заручниками термінів отримання макроекономічної допомоги".

Нагадаємо, НБУ розглядає можливість прив'язки гривні до євро замість долара. Це пов'язано зі зростанням попиту на євро при здійсненні валютних операцій, на який припадає майже 50% безготівкових операцій. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.04.2024 05:31