1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Двадцять міжнародних партнерів утворили Глобальний альянс для підтримки дошкільної освіти в Україні
Фото ілюстративне. Джерело: Міністерство освіти та науки України

Двадцять міжнародних партнерів утворили Глобальний альянс для підтримки дошкільної освіти в Україні

Глобальний альянс із понад 20 міжнародних партнерів утворено задля підтримки дошкільної освіти в Україні. Початковий внесок від Світового банку — в розмірі 30 мільйонів доларів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України.

"Початковий внесок у розмірі 30 мільйонів доларів уже зробив Світовий банк", — ідеться в повідомленні.

Там додали, що інвестиції спрямують на розширення інклюзивного доступу до дошкільної освіти, поліпшення практик викладання та умов навчання, зміцнення інституційного та місцевого потенціалу управління системою дошкільної освіти.

Зазначається, що Альянс утворено в межах нової ініціативи First Steps Forward, яку запустило Міністерство освіти та науки України.

"Людський капітал — це найцінніший ресурс кожної країни, і саме дошкільна освіта є ключем до його розвитку. За останні місяці ми зробили важливий крок — ухвалено новий закон про дошкільну освіту, розроблено нормативну базу, яка суттєво трансформує систему. Зі Світовим банком і партнерами ми прагнемо відновити доступ до освіти, втрачений через російську агресію, і збудувати сучасну стійку систему, яка відповідає потребам кожної дитини", — заявив міністр Оксен Лісовий.

Основні напрями, які Міністерство освіти та науки України планує втілювати разом із партнерами:

  • розширення й адаптація інфраструктури та моделей послуг з урахуванням безпекових і демографічних реалій;
  • запровадження гнучких форматів (мобільні дитсадки, домашній чи робочий догляд);
  • розширення доступу для всіх дітей, зокрема, дітей з інвалідністю;
  • підвищення якості підготовки педагогів і поліпшення умов праці;
  • залучення батьків і громад до участі в розвитку сфери;
  • запровадження цифрових систем для планування та надання послуг.

"Одна зі спільних цілей — до 2030 року забезпечити охоплення дошкільною освітою щонайменше 45-50% дітей віком до трьох років і 96% дітей віком від трьох до шести років якісними послугами раннього розвитку — згідно з Барселонськими цілями ЄС", — додали у відомстві.

Ініціативу First Steps Forward уже підтримали країни ЄС, провідні фінансові установи, а також міжнародні організації, зокрема, Фінляндія, Бельгія, Литва, Світовий банк, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, GPE й інші.

"Очікується, що альянс розширюватиметься — до нього регулярно приєднуватимуться нові партнери. Зараз Україна має унікальне вікно можливостей для глибинних змін у дошкільній освіті. Запрошуємо зацікавлених партнерів, зокрема, приватний сектор України, долучатися — через обмін експертизою, фінансову підтримку або участь у впровадженні ініціативи First Steps Forward", — заявили в Міносвіти.

Нагадаємо, що в Україні від початку цього року набув чинності новий закон "Про дошкільну освіту". Зміни спрямовані на поліпшення якості освітніх послуг і створення комфортних умов для дітей, вихователів і батьків.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама