Фото: Мустафа Найєм\Facebook

Кабмін звільнив Мустафу Найєма з посади голови Держагентства відновлення

У вівторок, 18 червня, Кабінет міністрів звільнив Мустафу Найєма з посади голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

"На своєму засіданні 18 червня Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження про звільнення Мустафи-Масі Найєма з посади голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України", — йдеться у повідомленні.

Тимчасово обов’язки голови Держагентства виконуватиме заступник Роман Комендант. Крім Найєма, уряд також звільнив двох його заступників. Йдеться про Андрія Івка та Валерію Іванову.

Що відомо про звільнення Найєма

10 червня Мустафа Найєм написав заяву про звільнення. Це сталося після скандалу із зірваним відрядженням до Берліна на міжнародну конференцію URC-2024 11−12 червня. Сам посадовець заявив, що звільняється через системні перешкоджання його роботі.

"Я залишаю посаду голови Агентства відновлення. Рішення прийняв самостійно через системні перешкоджання, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати свої повноваження", — зазначив Найєм.

За його словами, команда Агентства почала стикатися з постійною протидією у листопаді минулого року. Спочатку Агентству скасували бюджет на проекти з відновлення та утримання доріг. Ще однією причиною для звільнення стало те, що з початку року більшості співробітників Держагенства було урізано до 68% зарплати.

Що відомо про зірване відрядження Найєма

Аналітики видання Bloomberg 9 червня заяивли, що голова Державного агентства відновлення й інфраструктурних проектів Мустафа Найєм пропустить цьогорічну презентаційну конференцію для донорів. Це відбудеться через внутрішньополітичні суперечки та може створити враження, що нібито відновлення не є пріоритетом для Києва.

Наголошувалося, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль заблокував участь Найєма. Водночас редакція zn.ua отримала документ, що підтверджує відмову Шмигаля голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури у відрядженні до Берліна.

Сам Найєм повідомив, що планував взяти участь у панельних дискусіях, а також у зустрічі, організованій PricewaterhouseCoopers LLP з більш ніж 100 німецькими компаніями, щоб обговорити перспективи, виклики та прозорість відбудови України.

Нагадаємо, 17 червня командир 125-ї окремої бригади ТРО генерал-лейтенант Артур Горбенко заявив, що йде зі своєї посади.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 18.06.2024 17:41