
Колишнього виконувача обов’язків голови Комінтернівського районного суду Одеської області засудили за одержання майже 50 тисяч гривень неправомірної вигоди.
Як повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, 17 серпня Вищий антикорупційний суд оголосив йому вирок.
Як встановив суд, посадовець за гроші обіцяв посприяти у прийнятті рішення про забезпечення позову у цивільній справі на користь громадянина. Також за отриману неправомірну вигоду він мав звернути до виконання раніше ухвалене рішення про витребування доказів.
ВАКС визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України ("Одержання неправомірної вигоди").
Суд призначив колишньому судді сім років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на три роки. Також суд постановив конфіскувати все належне йому на праві власності майно.
Вирок набирає законної сили через 30 днів із дня проголошення, якщо його не буде оскаржено в апеляційному порядку.
Нагадаємо, наприкінці липня працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України викрили голову Берестинського районного суду Харківської області на отриманні неправомірної вигоди. За даними слідства, суддя отримав дві тисячі доларів за ухвалення потрібного рішення у цивільній справі.