1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Кремль прагне зірвати мирні переговори, звинувачуючи Україну в ударах по російській енергетиці, — ISW
Фото: росЗМІ

Кремль прагне зірвати мирні переговори, звинувачуючи Україну в ударах по російській енергетиці, — ISW

Кремлівські чиновники використовують наративи про українські удари та бойові дії на території Росії, щоб виправдати відмову від мирних переговорів з Україною та продовження війни перед внутрішньою російською аудиторією. 

Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Речник російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив у відповідь на пожежу на газорозподільній станції "Суджа", що заперечення Україною вибуху станції "показує, наскільки можна вірити та довіряти" українським чиновникам. Представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова запитала, як Сполучені Штати "керуватимуть" Україною, враховуючи передбачуване порушення Україною мораторію на удари по енергетичній інфраструктурі (який ще не доопрацьований та не реалізований). 

"Коментарі Захарової та Пєскова є спробою відродити наратив про те, що Україна є агресором у цій війні, що Київ діє лише під керівництвом чи тиском Заходу і що війна в Україні є екзистенційним ризиком для російської держави, на яку РФ має відреагувати", — пишуть аналітики.

Російська влада також відродила наративи, які звинувачують українські сили у нападі на російські атомні електростанції та скоєнні воєнних злочинів проти російських цивільних осіб, щоб підірвати довіру до України та посилити вигадану екзистенційну загрозу для внутрішньої аудиторії. 

Російський слідчий комітет опублікував 21 березня зведення поточних кримінальних розслідувань, справ та обвинувальних вироків українським солдатам та високопоставленим командирам за передбачувані напади на Курську атомну електростанцію (АЕС) та цивільних осіб під час ударів. 

"ISW нещодавно оцінив, що Кремль готується посилити наративи, які звинувачують українські сили у воєнних злочинах у Курській області, щоб дискредитувати українських військових, підірвати західну підтримку України та зіпсувати чи затримати переговори про пропозиції щодо тимчасового припинення вогню", — переконані аналітики.

Кремль послідовно просував ці наративи протягом усієї війни, намагаючись відвернути увагу від дій Росії. Російські війська вчинили численні воєнні злочини на полі бою і на окупованій Україні й наразили на небезпеку окуповану Запорізьку АЕС (ЗАЕС), мілітаризувавши її, а російський безпілотник далекого радіусу дії "Шахед" завдав удару по захисній оболонці реактора № 4 Чорнобильської.

"Кремль може спробувати використати свої наративи, хибно зображуючи Україну як безрозсудно наражає на небезпеку російські АЕС і є небезпечним оператором ЗАЕС, щоб зіпсувати двосторонні переговори між США та Україною, враховуючи нещодавні офіційні заяви США та України про можливу участь США в енергетичній інфраструктурі включно з окупованою Росією ЗАЕС", — додали в ISW.

Нагадаємо, у Кремлі запевняють, що наказ російського диктатора Володимира Путіна про тимчасове припинення ударів з боку російських військ атак на українську енергетичну інфраструктуру "залишається чинним і діє".

Ще 18 березня під час телефонної розмови президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і кремлівський диктатор Володимир Путін обговорювали закінчення війни в Україні. Деякі інформаційні ресурси зазначали, що Путін вимагав припинити допомогу Україні. Трамп це заперечує.

За версією аналітиків видання The Times, українці скептично відреагували на наказ Путіна своїм військовим припинити атаки на енергетичну інфраструктуру України на 30 днів та розпочати переговори про припинення військових дій у Чорному морі.

Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін продовжує налаштовувати свою аудиторію на підготовку до затяжної війни в Україні, а не до сталого миру, побудованого на компромісі. 

Також Росія звинувачує Україну в порушеннях до офіційного введення угоди про припинення вогню, хоча деталі ще не погоджено. Таким чином кремлівський диктатор Володимир Путін хоче поставити Київ у незручну позицію на тлі останніх заяв.

Своєю чергою президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив 21 березня, що припинення вогню між Україною та Росією відбудеться вже дуже скоро.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама