Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що сподівається побачити "справедливу" мирну угоду щодо України.
Як повідомляє Bloomberg, це стане останнім кроком у його спробах налагодити відносини з Європою в контексті торгового ембарго з боку Сполучених Штатів Америки.
"Уряд Сі Цзіньпіна нещодавно прагнув відновити зв'язки з ЄС, позиціонуючи себе як більш надійного партнера, оскільки Трамп відчужує блок. Пекін і Брюссель зняли обмеження на взаємний обмін, тоді як Сі Цзіньпін на початку цього тижня закликав обидві сторони "належним чином керувати" розбіжностями та спільно протистояти "односторонньому цькуванню", — додає Bloomberg.
За даними видання, Сі Цзіньпін заявив російському диктаторові Володимиру Путіну під час чайної бесіди в Москві 8 травня, що Китай сподівається, що "справедливу, міцну і зобов'язальну мирну угоду, яку ухвалять усі зацікавлені сторони", може бути досягнуто шляхом діалогу.
"Хоча Сі не уточнив, який вигляд має мати можлива угода, коментар, мабуть, став першим випадком, коли китайський лідер особисто виклав принципи угоди про припинення війни Росії проти України", — зазначають журналісти.
Важливо, що зауваження Сі Цзіньпіна перегукуються з березневою заявою міністра закордонних справ Китаю Ван Ї, який зазначав, що всі сторони війни прагнуть "справедливої та міцної мирної угоди, яка є обов'язковою і приймається всіма".
Зауваження Сі також прозвучали після того, як Трамп сказав, що для нього було б "природно" попросити Китай допомогти в угоді між Україною і Росією. У пості в соціальних мережах лідер США закликав до 30-денного припинення вогню, щоб прокласти шлях до переговорів, пригрозивши запровадити додаткові санкції в разі порушення перемир'я.
Видання додає, що і Москва, і Пекін заявили, що війна РФ проти України може бути врегульована нібито тільки шляхом усунення "корінних причин" — фраза, яку Росія часто використовує, стверджуючи, що вона нібито "була змушена почати війну", щоб запобігти перспективі вступу України до НАТО.
Нагадаємо, напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після переговорів із Володимиром Зеленським закликав Росію та Україну запровадити режим припинення вогню на 30 днів. Американський лідер зауважив, що перемир'я між Києвом і Москвою "має зрештою будуватися у напрямку мирної угоди".