Фото: Telegram-канал Дмитра Лубінця

Лубінець пояснив, чому окупанти не хочуть обмінюватися військовополоненими

Російські загарбники не погоджуються на обмін військовополоненими. Водночас вони вже традиційно для себе звинувачують у цьому Україну.

Таку заяву зробив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Посадовець звернувся до родичів військовополонених із закликом не довіряти російським пропагандистам.

"Агресор робить інформаційні пропагандистські кампанії. Насамперед вони спрямовані на найбільш вразливу категорію громадян — родичів військовополонених і зниклих безвісти захисників і захисниць України", — наголосив Лубінець.

За словами омбудсмена, для родичів постійно "вкидають", що їм нібито потрібно тиснути на Україну в питаннях, які стосуються обмінів полоненими. Лубінець також зазначив, що окупанти роблять це навмисно, щоб розколоти українське суспільство.

"Закликаю близьких захисників бути обачними та аналізувати все з холодною головою. Особливо в соціальних мережах. Розумію, що часом це буває складно", — додав Лубінець.

Станом на 28 листопада з російського полону вдалося звільнити 2598 українців. Цю інформацію оприлюднив Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі.

Нагадаємо, раніше Андрій Юсов заявив, що військовополонені російські окупанти повинні розуміти справжні причини геноцидної війни з Україною. Саме тому наша держава займається їхнім перевихованням. За словами військового, викладання росіянам історії України — це "роззомбування людей, які вражені рашистською пропагандою". Представник розвідки наголосив, що таку інформацію доводять до окупантів у добровільному режимі. І велика їх кількість з цікавістю відкриває для себе справжні речі, які зрозумілі для українця чи іншого європейця з дитинства.

Раніше представник Координаційного штабу пояснив, чому Україна та Росія більше не обмінюються полоненими. Зараз тривають переговори, але місця для утримування військовополонених в Україні закінчуються.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.01.2024 12:36