Людей із медичною освітою в українському війську заборонять переводити до піхоти. Для цього на період воєнного стану розроблять додаткову нормативно-правову базу.
Про це свідчить указ №817/2024 президента України Володимира Зеленського. Таким чином він ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони, згідно з яким Кабінету міністрів дали низку доручень.
Зокрема, уряд має розробити додаткове нормативно-правове врегулювання "встановлення на період дії воєнного стану заборони на призначення осіб із медичною освітою на посади військової служби, які безпосередньо не пов'язані із медичною практикою (службою)".
Такі правила не стосуватимуться випадків, коли призначення відбувається за власним бажанням людини.
Також український уряд має опрацювати за місяць питання щодо можливого перегляду умов механізму бронювання військовозобов'язаних медпрацівників, фахівців із реабілітації й інших працівників сфери охорони здоров'я. Зокрема, це стосується зняття обмежень щодо кількості військовозобов'язаних працівників закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності.
Також обласні держадміністрації хочуть зобов'язати узгоджувати з органами виконавчої влади критерії, за якими вони визначають підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період.
Раніше декілька українських нардепів інформували про те, що військових медиків розпочали переводити до піхоти. У відповідь на такі заяви у Генштабі ЗСУ запевнили, що медиків переводять до стабілізаційних пунктів бригад, які перебувають у районі ведення бойових дій.
Нагадаємо, декілька днів тому заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко заявляла, що за три тижні функцією відстрочки від мобілізації в застосунку "Резерв+" скористалися вже 190 тисяч осіб.