Юлія Свириденко. Джерело: USM

Мінекономіки скасувало наказ про бронювання деяких технологічних компаній: пообіцяли переглянути механізм

Міністерство економіки України скасувало бронювання для технологічних компаній. Йдеться про такі компанії, як Glovo, Visa й інші.

Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко. Відповідний допис вона залишила на своїй Facebook-сторінці.

"З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання. Будемо розбиратися в ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам час і потребам бізнесу", — зазначила вона.

При цьому представниця українського уряду також розповіла, який вигляд має сам процес бронювання.

"Поясню на прикладі цієї ситуації: зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Відомство визнало їх критично важливим на підставі трьох зі семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті", — пояснила вона.

За словами Свириденко, після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки.

"На основі рішення Генштабу, списки опрацьовує Міністерство економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників", — додала Свириденко.

Вона визнала, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу та можливість для країни у такий важкий час підтримувати економіку податками та зборами.

"Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час. Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці", — підсумувала міністерка.

Раніше з'явилася інформація, що Мінекономіки забронювало від мобілізації працівників компаній Glovo, Visa, а також деяких інших технологічних компаній терміном на шість місяців.

Нагадаємо, декілька днів тому речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін зазначав, що державні службовці, які мають бронювання, все одно повинні уточнити свої дані в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 16.05.2024 16:12