Фото: Pixabay

Міносвіти затвердило нову програму з "Захисту України": що вивчатимуть школярі

Для учнів 10-11 класів затвердили нову навчальну програму "Захист України", яка спрямована на формування патріотичної свідомості та на розвиток практичних навичок для збереження життя. 

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Так, уже у новому навчальному році "Захист України" викладатимуть по-новому. Модельна навчальна програма отримала гриф "Рекомендовано".

У МОН пояснили, що особливість даної програми полягає у єдиному змісті для всіх учнів та учениць, незалежно від статі, що забезпечує рівні можливості в набутті важливих навичок. Оновлення "Захисту України" здійснювалося комплексно. Зокрема, враховували сучасні виклики та потреби у сфері національної безпеки, з огляду на досвід та рекомендації провідних експертів, громадських організацій та освітян.

Що вивчатимуть в оновленому "Захисті України"?

10 клас  зміст присвячено питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі.

11 клас — більше уваги приділятимуть військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього.

"Передусім новий курс орієнтовано на практичне застосування знань. Навчання відбуватиметься протягом дня, замість окремих уроків щотижня, для глибшого занурення в матеріал та ефективнішого відпрацювання практичних навичок. Для цього створюються осередки із сучасним обладнанням — комп'ютерними симуляторами управління дронами, інтерактивними стрілецькими тренажерами та інструментами для опанування правил домедичної допомоги. На закупівлю обладнання передбачено субвенцію в розмірі 1,64 мільярда гривень", — пояснили в МОН.

Також особливу увагу надаватимуть підготовці вчителів. Уже понад 90 тренерів пройшли спеціальне навчання та готові передавати знання вчителям із регіонів та підвищувати їхню кваліфікацію. Це дасть змогу ефективно викладати предмет за новою програмою та застосовувати сучасні педагогічні підходи.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило план політики "Школа офлайн", за допомогою якого до очного навчання планують повернути 300 тисяч українських дітей.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 13.08.2024 20:20