1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Між Україною та Китаєм можуть погіршитись відносини: Reuters назвав причину
Фото: соцмережі

Між Україною та Китаєм можуть погіршитись відносини: Reuters назвав причину

Між Китаєм та Україною можуть погіршитись двосторонні відносини через внесення компаній КНР до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомило Reuters з посиланням на двох анонімних українських посадовців. За даними джерела, попередження про погіршення відносин пролунало у грудні під час зустрічі посла Китаю із високопоставленими українськими посадовцями. 

"Посол сказав, що все це [ситуація з чорним списком] може мати негативний вплив на наші відносини", — йдеться у заяві одного зі співрозмовників. 

Чиновник також повідомив, що Китай не поставив Києву жодних умов або "тимчасових рамок", а просто висловив свою точку зору щодо списку. Ще один співрозмовник припустив, що влада Китаю може пов'язувати це питання з закупівлями КНР українського зерна.

До повномасштабного вторгнення Російської Федерації Китай був найбільшим торговим партнером України та залишається важливим споживачем українського зерна, соняшникової олії та залізної руди.

Водночас Китай має тісні зв'язки з Росією та утримується від критики вторгнення РФ в Україну. При цьому КНР також заявила, що суверенітет і територіальну цілісність усіх держав необхідно поважати. 

Україна зарахувала 48 компаній у всьому світі, у тому числі 14 з Китаю, до переліку міжнародних спонсорів війни, чия бізнес-діяльність опосередковано допомагає або сприяє військовій агресії Російської Федерації.

Варто зазначити, що міністерство закордонних справ Китаю, посольство КНР у Києві та МЗС України не відповіли на запити агентства про коментарі.

Нагадаємо, китайська авіакомпанія Air China Cargo здійснила чотири вантажних рейси поспіль з Урумчі в Національний аеропорт "Мінськ". Це відбулося на початку січня. Таким чином, на думку аналітиків, Китай доставив у Білорусь вантаж військового призначення.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама