На фронті збільшилася інтенсивність боєзіткнень: у Генштабі повідомили, де ситуація найгарячіша
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

На фронті збільшилася інтенсивність боєзіткнень: у Генштабі повідомили, де ситуація найгарячіша

За минулу добу вівторка, 12 травня, на різних ділянках фронту зафіксовано 210 бойових зіткнень. Українські воїни відбивають атаки ворога, завдаючи загарбникам значних втрат на полі бою. Сьогодні розпочалася 1 540 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Обстріли рашистів

Учора противник завдав 111 авіаційних ударів, скинувши 314 керованих авіабомб. Окрім того, застосував 8 923 дрони-камікадзе та здійснив 3 353 обстріли населених пунктів і позицій наших військ, зокрема 148 — із реактивних систем залпового вогню.

Удари ЗСУ

За минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили 16 районів зосередження живої сили й артилерійську систему противника.

Ситуація на фронті

На Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби агресор завдав шести авіаційних ударів із застосуванням 16 КАБів, здійснив 81 обстріл позицій наших військ та населених пунктів, зокрема чотири — із застосуванням реактивних систем залпового вогню. Зафіксовано одну штурмову дію ворога.

На Південно-Слобожанському напрямку противник вісім разів атакував позиції наших підрозділів в районах Стариці, Круглого й у бік Колодязного, Радьківки, Лимана, Нововасилівки.

На Куп’янському напрямку ворог атакував одного разу в бік Новоплатонівки.

На Лиманському напрямку противник п’ять разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районі Ставків і в бік Озерного, Діброви.

На Слов’янському напрямку противник штурмував одного разу в бік Рай-Олександрівки.

На Краматорському напрямку ворог атакував у бік Никифорівки.

На Костянтинівському напрямку агресор здійснив 31 атаку в районах Іванопілля, Іллінівки, Плещіївки, Софіївки, Нового Шахового, Вільного й у бік Костянтинівки, Новопавлівки, Кучерового Яру.

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 32 штурмові дії агресора в бік Родинського, Шевченка, Покровська, Гришиного, Василівки, Удачного, Муравки, Молодецького, Новомиколаївки, Білицького, Новоолександрівки, Котлиного та Новопідгороднього.

На Олександрівському напрямку противник атакував одного разу в бік Злагоди.

На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 16 атак у бік Злагоди, Воздвижівки, Оленокостянтинівки, Чарівного, Цвіткового, Староукраїнки, Привілля та Гуляйпільського.

На Оріхівському напрямку, за уточненою інформацією, наші захисники зупинили п’ять спроб противника просунутися вперед в районах Щербаків, Малих Щербаків, Степового та Єгорівки.

На Придніпровському напрямку противник штурмових дій не проводив.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

"Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив на всіх ділянках фронту", — зазначили в Генштабі ЗСУ.

Дані про втрати ворога станом на 13 травня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 13 травня 2026 року орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 1 344 180 (+1 130);
  • танків — 11 928 (+2);
  • бойових броньованих машин — 24 554 (+1);
  • артилерійських систем — 41 985 (+50);
  • реактивних систем залпового вогню — 1 786 (+1);
  • засобів протиповітряної оборони — 1 376 (+3);
  • літаків — 435 (+0);
  • гелікоптерів — 352 (+0);
  • наземних робототехнічних комплексів — 1 375 (+2);
  • безпілотників оперативно-тактичного рівня — 287 359 (+1 853);
  • крилатих ракет — 4 585 (+0);
  • кораблів / катерів — 33 (+0);
  • підводних човнів — 2 (+0);
  • автомобільної техніки й автоцистерн — 96 142 (+287);
  • спеціальної техніки — 4 181 (+2).

Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Володимир Путін покладається на брязкання ядерною зброєю, щоби продемонструвати військову силу після очевидної нездатності Росії забезпечити повну безпеку параду до Дня Перемоги 9 травня, не попросивши президента України Володимира Зеленського про припинення вогню.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама