Фото ілюстративне зі соцмереж

На Хмельниччині суд звільнив 50 ув’язнених для ЗСУ

У середу, 22 травня, Хмельницький міськрайонний суд задовольнив усі 50 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених. Вони висловили бажання мобілізуватися до збройних сил для участі у війні.

Про це повідомила прес-служба Хмельницького міськрайонного суду. Там зазначили, що всі клопотання надійшли від "Райковецької виправної колонії (№78)".

Розгляд відбувався у відкритих судових засіданнях у режимі відеоконференцій, під час яких судді мали змогу поспілкуватися із засудженими.

"Суд встановив обставини написання цих заяв і те, що вони є добровільними. Як розповідали деякі чоловіки, вони виявляли бажання служити й обороняти країну ще під час розгляду їхніх справ у судах, однак на той час законодавство таку можливість ще не передбачало. Разом із тим, зі слів засуджених, у виправній колонії залишається велика кількість осіб, які звільнятися умовно-достроково в такий спосіб не бажають", — йдеться в повідомленні суду.

Переважна кількість добровольців — це  чоловіки молодого віку, засуджені здебільшого за крадіжки. Під час судових засідань вони розповідали, що спеціальних навичок для проходження військової служби не мають, але висловлювали впевненість, що зможуть опанувати їх досить швидко.

"Багато засуджених під час відеоконференцій вказали на те, що через війну загинули їхні рідні та близькі, у тому числі ті, хто брав участь в обороні України, що служить для них додатковою мотивацією", — додали у прес-службі суду.

Не пізніше ніж через 24 години після набрання ухвалами законної сили представники Нацгвардії мають доставити умовно-достроково звільнених до Хмельницького ТЦК для укладання контракту та проходження військової служби у визначеній для них військовій частині.

Також суд встановив над чоловіками адміністративний нагляд терміном на один рік, але не довше, ніж до їх звільнення з військової служби. Такий нагляд здійснюватимуть командири військової частини, в яких ті проходитимуть військову службу за контрактом. Серед обмежень для умовно-достроково звільнених — заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Нагадаємо, що 17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до Збройних сил України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.05.2024 10:18