У неділю, 21 травня, президент США Джо Байден підтвердив згоду на навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Це сталось під час переговорів з Володимиром Зеленським.
Таку заяву зробив голова Білого дому під час прес-конференції на саміті "Великої сімки".
"Я сказав Зеленському, що буде розпочато навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Щоб Україна могла себе захистити", — заявив президент США.
За словами Байдена, під час переговорів з президентом України, він отримав "тверде запевнення" у тому, що F-16 не використовуватимуться для вторгнення на територію Російської Федерації.
Лідер США наголосив, що винищувачі можуть бути використані "де б не знаходилися російські війська в Україні та в цьому регіоні".
Україна неодноразово закликала партнерів надати F-16 і далекобійні ракети. Вперше до союзників з приводу цього звернувся 20 січня на зустрічі у форматі "Рамштайн" президент України Володимир Зеленський.
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що F-16 можуть допомогти закрити небо над Україною і збивати крилаті ракети рашистів. Ці винищувачі є легкими, мають бойовий радіус 550 км (озброєні шестиствольною авіаційною гарматою, яка може нести до шести керованих ракет ближнього бою) й можуть набирати швидкість до 2410 км/год.
Нагадаємо, шість країн об’єднали зусилля для роботи над забезпеченням України бойовими повітряними силами. Зокрема, це Велика Британія, США, Бельгія, Нідерланди, Данія та Португалія.
Своєю чергою Міноборони повідомило, що українське небо може бути захищене винищувачами F-16 вже цієї осені.
Раніше неназвані чиновники у французькому президентському палаці заявили, що західні винищувачі не є гарантією успіху у війні з Російською Федерацією. Україні необхідно отримувати увесь спектр зброї.
Відзначимо, президент України Володимир Зеленський на сесії саміту G7 заявив, що отримання Україною винищувачів F-16 буде історичним моментом для Європи та світу. Наша держава виходить на шлях усунення розриву в можливостях.
Вже 21 травня стало відомо, що Канада готова розпочати навчання українських пілотів на сучасних літаках. Таким чином союзники нашої держави посилюють підтримку України.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Міноборони Німеччини не має у своєму розпорядженні літаків F-16. Саме тому країна не планує брати участі в коаліції винищувачів.
Також речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Збройні сили України можуть отримати кілька десятків винищувачів F-16. За допомогою цих літаків Сили оборони матимуть змогу виконувати поточні завдання.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими