Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірило декларації 541 посадовця керівного складу територіальних центрів комплектування. У восьми з них виявили ознаки порушень. Матеріали щодо них передали у правоохоронні органи.
Про це повідомила голова Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради України Анастасія Радіна у дописі на своїй Facebook-сторінці.
"Перевірка статків працівників ТЦК триває. Разом із колегами в антикорупційному комітеті заслухали НАЗК щодо результатів роботи по цьому напрямку. Наразі перевірили третину посадовців керівного складу ТЦК (541 із приблизно 1 700 осіб). НАЗК передало до правоохоронних органів матеріали щодо восьми працівників ТЦК. У них сукупно виявлено ознаки незаконного збагачення на 265 мільйонів гривень, необґрунтованих активів на шість мільйонів гривень, та неправдивих даних у декларації на сім мільйонів гривень", — зазначила вона.
За її словами, триває моніторинг способу життя ще 28 і повна перевірка декларацій ще п’яти посадовців керівного складу ТЦК. Вона наголосила, що "щонайменше дві декларації працівників ТЦК отримали вищий показник ризикованості, ніж десятки тисяч декларацій інших посадовців з різних органів".
Вона додала, що найбільша за обсягом активів справа на основі матеріалів НАЗК стосується сумнозвісного начальника Одеського ОТЦК Євгена Борисова, якому минулого року повідомили про підозру в незаконному збагаченні на суму понад 188 мільйонів гривень.
Ще один фігурант — заступник начальника одного з ТЦК, який зібрав на особисту банківську картку близько 400 000 гривень від різних військовослужбовців і ймовірно витратив їх на власні потреби. Зараз із цим розбирається слідство.
"Решта висновків НАЗК стосується ознак корупційних правопорушень у представників ТЦК Одеси, Самбора, Полтави, Дніпра та Запоріжжя. Слідство відповідно до підслідності здійснюють спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, ДБР, Нацполіція. Справи щодо конфіскації ймовірно необґрунтованих активів веде САП. Встановлювати істину у кожній справі буде суд", — пояснила Радіна.
Вона зазначила, що весь цей моніторинг провели "лише 11 працівників НАЗК".
Нагадаємо, 7 травня член Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки будуть карати за порушення прав людини під час здійснення ними мобілізаційних заходів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими