Фото: Pixabay

НБУ підняв курс долара до нового історичного максимуму: скільки коштуватиме валюта у вівторок

Національний банк України різко підвищив офіційний курс долара. Валюта досягла нового історичного максимуму. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Станом на вівторок, 20 лютого, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 38,28 гривні за один долар. Офіційний курс станом на понеділок становив 37,97 гривні за один долар. На готівковому ринку курс зріс на 40 копійок — 38,50 гривні за долар.

У вівторок офіційний курс гривні до євро становитиме 41,24. У понеділок, 20 лютого, офіційний курс гривні до євро становив 40,89.

Курс валют на 20 лютого

Курс валют на 20 лютого

Варто зазначити, що відповідно до закону про держбюджет, прогнозований середньорічний курс гривні закладено у 40,7 гривні за долар. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в інтерв'ю TrueUA пояснював, що від того, коли Україна отримає макроекономічне фінансування, залежить майбутній курс долара. Також терміни фінансування відобразяться на здатності держави виконувати свої соціальні функції. Економіст наголосив, що "на сьогодні ми є заручниками термінів отримання макроекономічної допомоги".

Нагадаємо, у січні 2024 року українська економіка демонструвала продовження тенденції відновлювального зростання. За попередніми даними, зростання ВВП у минулому місяці становило 3,5% порівняно з січнем 2023 року.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 19.02.2024 17:54