Україна отримає мобільну лабораторію JDEAL від Міністерства оборони Нідерландів. Вона складається з 13 контейнерів і технічного обладнання.
Про це повідомило Міністерство оборони Нідерландів на своєму сайті. Там зазначили, що в четвер, 6 лютого, делегація з України підписала договір про передачу лабораторії JDEAL — Joint Deployable Exploitation and Analysis Laboratory.
У відомстві додали, що мобільну лабораторію легко транспортувати, її можна розгорнути за декілька днів.
Там також уточнили, що команда дослідників з України нещодавно пройшла детальні навчання в Нідерландах для роботи з цією лабораторією.
JDEAL — це мобільна лабораторія, що складається з 13 контейнерів. У ній є всі види ресурсів для проведення судово-медичної та технічної експертизи на місці події.
"Наприклад, дослідження відбитків пальців, аналіз слідів ДНК і зчитування мобільних телефонів, а також інших елементів розслідувань", — йдеться в повідомленні.
Як відомо, 16 січня міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп оголосив про допомогу Україні загалом на 27 мільйонів євро.
Нагадаємо, сьогодні міністр оборони України Рустем Умєров розповідав, що наша країна отримала довгоочікуване підсилення від Нідерландів. Окрім французьких літаків Mirage 2000, Україні передали додаткову партію винищувачів F-16.