1 132 день війни
Особовий склад
915 230
Танки
10 496
Артилерія
25 537
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 416
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
NYT: Путін прагне отримати якомога більше вигоди із бажання Трампа закінчити війну
Фото з архіву. Дональд Трамп і Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

NYT: Путін прагне отримати якомога більше вигоди із бажання Трампа закінчити війну

Кремль вбачає геополітичні та економічні вигоди в тому, щоб не перешкоджати прагненню американського президента Дональда Трампа до припинення бойових дій в Україні. Проте військові цілі Росії не зазнали змін.

Про це повідомляє The New York Times. 

Президент США Дональд Трамп заявив, що він зосереджений на тому, щоб зупинити марш смерті в Україні якнайшвидше. Однак для президента Росії Володимира Путіна переговори про припинення вогню з паном Трампом є засобом досягнення значно ширших цілей.

Російські та американські офіційні особи зустрілися в Саудівській Аравії у понеділок, щоб поглибити переговори про технічні деталі часткового припинення вогню для припинення атак на енергетичні об'єкти та кораблі у Чорному морі. У той час, як Україна заявляє, що готова до повного перемир'я, Путін ясно дав зрозуміти, що спочатку він добиватиметься широкого спектра поступок. 

Кремль, видається, сповнений рішучості вичавити якнайбільше вигод із бажання пана Трампа укласти мирну угоду з Україною, навіть якщо він уповільнює переговори. З погляду Москви, покращення відносин із Вашингтоном є економічним та геополітичним благом — якого може бути досягнуто, навіть якщо російські ракети продовжать обстрілювати Україну. 

Інтерв'ю минулого тижня з високопоставленими російськими зовнішньополітичними діячами на конференції з безпеки в Нью-Делі показали, що Кремль розглядає переговори щодо України та зв'язків між США та Росією як такі, що йдуть за двома окремими напрямками. Путін продовжує прагнути до далекосяжної перемоги в Україні, але потурає прагненню Трампа до припинення вогню, щоб скористатися перевагами відлиги з Вашингтоном. Заступник голови комітету з міжнародних справ нижньої палати російського парламенту В'ячеслав Ніконов заявив, що Трамп і Путін розробляють "двосторонній порядок денний", який "не пов'язаний з Україною".

"Україна йде своєю чергою", — сказав Ніконов в інтерв'ю на полях конференції в Нью-Делі, яка називається Raisina Dialogue. "Наступ триває", — додав пан Ніконов. "Але я думаю, що для Путіна відносини з Америкою важливіші, ніж питання конкретно України"

Москва, видається, вважає, що взаємодія з Трампом може відкрити економічні вигоди, такі базові, як запчастини для російських літаків Boeing, та геополітичні вигоди, такі широкі, як скорочення присутності НАТО в Європі. Менш ясно, чи буде Трамп використовувати ці надії як важіль, щоб отримати вигіднішу угоду для України, і чи втратить він у якийсь момент терпіння щодо Путіна. 

"Трамп любить швидкі угоди", — сказав Олександр Динкін, фахівець із міжнародних справ, що консультує міністерство закордонних справ Росії. "Якщо він побачить, що є великі труднощі, він може розчаруватися і відкинути цю проблему".

Щодо України, то Путін не продемонстрував жодних ознак відмови від своїх далекосяжних цілей — гарантії того, що Україна ніколи не вступить до НАТО, відмови від західного альянсу в Центральній та Східній Європі, обмеження Збройних сил України та певного рівня впливу на внутрішню політику України. 

Федір Войтоловський, директор Інституту світової економіки та міжнародних відносин у Москві, заявив, що Росія шукатиме "дорожню карту" для ширшої угоди, перш ніж погодитися на якесь припинення вогню. Він також заявив, що Росія може ухвалити миротворчі сили ООН в Україні, якщо до їхнього складу не входитимуть війська з країн НАТО. 

"Для Росії довгострокова перспектива цінніша, ніж тактичне припинення вогню", — сказав Войтоловський, який входить до консультативних рад при МЗС та Раді безпеки Росії. "Ми можемо вийти з моделлю, яка дозволить Росії та США, а також Росії та НАТО співіснувати, не втручаючись у сфери інтересів один одного", — додав він. 

Щоб досягти такої угоди, Росія апелює до ділової спрямованості Трампа. Войтоловський стверджував, що широка угода щодо України є передумовою для американо-російської співпраці, і що Трамп, "як бізнесмен", розумів, що російські активи нині недооцінені. Дінкін, російський фахівець із міжнародних справ, заявив, що Кремль може виключити США зі списку "недружніх країн" — класифікації, яка обмежує можливості американських компаній вести бізнес у Росії. 

Він сказав, що Москва особливо зацікавлена ​​в переговорах щодо авіаційного сектору з огляду на проблеми, з якими стикаються російські авіакомпанії при обслуговуванні своїх літаків американського виробництва. Сполучені Штати могли б дозволити експорт запасних частин для літаків та відновити прямі рейси до Москви, сказав він. Росія могла б дозволити американським авіакомпаніям літати над Сибіром, право, яке Росія відкликала у 2022 році. 

Анастасія Ліхачова, декан факультету міжнародних відносин Вищої школи економіки в Москві, заявила, що малоймовірно, що Трамп здійснить швидке і масштабне пом'якшення санкцій. Однак вона заявила, що потепління відносин зі Сполученими Штатами може призвести до скорочення санкцій та полегшити російським компаніям роботу на світовому ринку, оскільки це дасть сигнал про те, що Росія більше не є проблемним партнером. 

"Така детоксикація, — сказала вона, — може бути корисною і розширить наше меню можливостей".

Раніше радник президента Сполучених Штатів Америки з національної безпеки Майк Волц оцінив переговори з делегаціями України та Росії в Саудівській Аравії. Він оптимістично висловився про наслідки таких розмов.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки обговорюють можливість повернення депортованих українських дітей. Це, на думку американських перемовників, може стати одним із ключових кроків для "зміцнення довіри".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама