1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Одна з країн Європи різко активізувала підготовку до можливого нападу Росії, — ЗМІ
Фото ілюстративне. Джерело: "Вікіпедія"

Одна з країн Європи різко активізувала підготовку до можливого нападу Росії, — ЗМІ

У Литві одним із найімовірніших районів для майбутнього нападу Росії на Євросоюз і НАТО вважають другий маршрут через Сувальський коридор. Це найважливіший контрольний пункт на кордоні з Польщею. Вільнюс планує його модернізувати та зміцнити.

Таку інформацію оприлюднили журналісти видання Politico.

"Ці дороги мають вирішальне значення для нас із погляду безпеки й оборони. Вони завжди були частиною нашого військово-цивільного планування як ключові наземні маршрути для підтримки союзників під час кризи", — пояснив заступник міністра оборони Литви Томас Годляускас.

Сувальський коридор — це малонаселена ділянка лісової рівнини шириною 100 кілометрів, що з’єднує Польщу та Литву, а також межує з Білоруссю та Калінінградською областю Росії. Його вважають однією з найуразливіших точок НАТО, але це єдиний сухопутний коридор, який пов’язує країни Балтії з рештою території Альянсу.

Нині Литву з Польщею пов’язують дві основні дороги: з Каунаса до Варшави (частина військового коридору Via Baltica) та з Вільнюса до Августова.

Зараз Литва спільно з Польщею вживає заходів щодо розширення своєї військової інфраструктури за межі Via Baltica, яка є основним маршрутом перекидання підкріплень союзників до країни шляхом модернізації дороги Вільнюс — Августів до стандартів подвійного призначення для цивільних і військових потреб.

Via Baltica та лінія Rail Baltica — проект із будівництва високошвидкісного залізничного сполучення з країн Балтії до Польщі — нині є основними каналами для військової мобільності. Мета полягає в тому, щоби покращити потік товарів, полегшити переміщення військ та підтримати потенційну евакуацію цивільного населення в разі війни.

Окрім підвищення мобільності, проект "Сувалки" може також включати нові заходи щодо безпеки кордонів. Йдеться про розміщення загороджувальних елементів на КПП і дорогах уздовж кордонів із Калінінградом та Білоруссю.

Годляускас також додав, що заходи безпеки виходять за рамки фізичної сфери та стосуються боротьби з заміною та глушенням GPS-сигналів з боку Росії, що вже впливає на цивільну авіацію та навігаційні системи Литви.

Повний обсяг проекту включає реконструкцію 113 кілометрів доріг і оновлення восьми мостів. Очікується, що роботи завершать до 2028 року, але Годляускас вважає, що такий проект може вимагати більше часу.

Хоча проект дороги відповідає цілям військової мобільності ЄС і НАТО, офіційно він не є частиною програм жодної з цих організацій. Наразі він фінансується як двостороння ініціатива польських і литовських міністерств транспорту й оборони.

Нагадаємо, наприкінці березня генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що країна-агресорка Росія отримає жорстку та нищівну відповідь у разі нападу на одну країн НАТО.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама