У середу, 4 грудня, президент Володимир Зеленський підписав закон про умови отримання Україною кредиту на 50 мільярдів доларів від країн "Великої сімки". Київ поверне ці кошти лише в разі отримання репарацій від Російської Федерації.
Про це йдеться у проекті закону №12232.
Згідно з документом, вводиться нове поняття — "умовні боргові зобов’язання". Запровадження інструменту умовних зобов’язань стосуються обмежених прав кредиторів вимагати повернення таких зобов’язань державою.
Законом встановлено, що кошти отриманого кредиту на 50 мільярдів доларів не обліковуватимуть як державний борг держави. Україна не повертатиме цей кредит до того часу, поки не отримає репарації від Москви.
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна може отримати від Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів уже найближчими тижнями.
Варто зазначити, що президент Європейської ради Антоніу Кошта нещодавно заявила, що наступного року Європейський Союз продовжить підтримувати Україну економічно, гуманітарно та військово. Так, ЄС у 2025 році щомісяця надаватиме по 1,5 мільярда євро від заморожених активів країни-агресорки Росії.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що Україна та Європейський Союз підписали меморандум про взаєморозуміння. Це документ необхідний для отримання 18,1 мільярда євро допомоги, що фінансується коштом заморожених російських активів.