В українському уряді пропонують запровадити обов'язковий платіж до державного або недержавних пенсійних фондів. Це стосуватиметься як працівників, так і роботодавців.
На сайті об’єднання профспілок України триває обговорення законопроекту "Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення", який підготувало Мінсоцполітики. Документ пропонує зменшити ставку Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом першого року запровадження системи з 22% до 17%, протягом другого року — до 16%, починаючи з третього року та в наступні роки — до 15%.
Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників — 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення, 2% — протягом другого року, 3% — протягом третього та в наступні роки. Додатковий накопичувальний внесок для працівників — 1% бази нарахування протягом першого року, 2% — протягом другого року, 3% — протягом третього та в наступні роки.
Працівник може відмовитися від сплати додаткового внеску, або поновити його сплату на підставі поданої роботодавцю заяви.
Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців — 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого, 2% — протягом другого року, 3% — протягом третього та в наступні роки.
Роз починаючи з четвертого року роботодавці виокремлюють частину єдиного внеску на накопичувальний внесок у розмірі накопичувального внеску, але тільки у випадку якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску роботодавці не виокремлюють накопичувальний внесок з єдиного внеску.
Обов’язковий накопичувальний внесок для самозайнятих осіб, що сплачують такий внесок на свою користь, — 1% бази нарахування протягом першого року, 2% — протягом другого року, 3% — протягом третього та в наступні роки.
Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців сплачується у складі єдиного внеску та виокремлюється у звітності щодо сплати єдиного внеску. Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників і додатковий накопичувальний внесок не є єдиним внеском. Сплата роботодавцями та самозайнятими особами накопичувального внеску на рахунки податкових органів здійснюється одночасно зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За несплату або несвоєчасну сплату єдиного та накопичувального внесків накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.
Базою нарахування накопичувального внеску є сума нарахованої кожному працівнику заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Накопичувальний внесок не входить до системи оподаткування.
Учасник системи повинен обрати до дня початку сплати накопичувальних внесків установу накопичувального пенсійного забезпечення до якої будуть перераховуватися сплачені ним або на користь нього накопичувальні внески, шляхом укладення з нею договору (пенсійного контракту).
Водночас створять Державний накопичувальний пенсійний фонд, який є установою накопичувального пенсійного забезпечення для осіб які не визначились з вибором такої установи, та осіб які свідомо обрали цю установу.
Нагадаємо, прес-служба Пенсійного фонду України повідомила, що деякі українці мають можливість отримати пенсію за шість місяців наперед. Йдеться про громадян, які планують виїзд на постійне місце проживання за кордон.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими