Країни-члени Північноатлантичного альянсу наразі не змогли дійти консенсусу щодо взяття на себе зобов'язань стосовно щорічної фінансової допомоги Україні.
Про це стало відомо з прес-конференції генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, пише "РБК-Україна".
"Поки що консенсусу немає з цього приводу. Але ми працюємо і багато членів НАТО нас підтримують", — наголосив посадовець.
Столтенберг зазначив, що наразі Києву потрібні не лише короткочасні зобов'язання, а й довгострокові, адже це має бути чітким сигналом Москві.
"Нам потрібні не короткострокові зобов'язання. Це теж потрібно, але довгострокові зобов'язання дадуть нам більше передбачуваності та буде сигналом Росії", — додав він.
Раніше, а саме 8 червня, генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вирішив відмовитись від планів щодо створення п'ятирічного фонду військової допомоги Україні. Свою думку він змінив після того, як зіткнувся з опозицією з боку членів НАТО.
Нова пропозиція, яку можуть підтримати міністри оборони країн-членів Альянсу, коли вони зустрінуться в Брюсселі наступного тижня, передбачає зобов'язання витрачати щонайменше 40 мільярдів євро на рік на летальну і нелетальну допомогу для Києва. За інформацією осіб, знайомих із ситуацією, це відповідатиме середньорічним внескам з початку вторгнення РФ у 2022 році.
Нагадаємо, 13 червня Столтенберг заявляв, що країни-члени Північноатлантичного альянсу планують запровадити жорсткіші заходи проти російських шпигунів. Це відповідь НАТО на російську кампанію, яка місить в собі акти диверсій та кібератаки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими