Понад 1500 окупантів знищено за добу: Генштаб повідомив про збільшення інтенсивності боїв на фронті
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

Понад 1500 окупантів знищено за добу: Генштаб повідомив про збільшення інтенсивності боїв на фронті

За минулу добу суботи, 15 серпня, на різних ділянках фронту зафіксовано 212 бойових зіткнень. Українські військові завдають великих втрат ворогу, зупиняючи їхні спроби штурмувати наші позиції. Сьогодні розпочалася 1 635 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Обстріли рашистів

Учора противник здійснив 99 авіаційних ударів, під час яких скинув 312 керованих авіабомб. Окрім того, загарбники застосували 11 235 дронів-камікадзе та здійснили 3 122 обстріли населених пунктів і позицій наших військ, 64 із застосуванням реактивних систем залпового вогню.

Артилерійських обстрілів ворога зазнали Кореньок, Сопич, Бачівськ, Нескучне, Безсалівка, Рогізне, Рижівка, Гірки Уланове, Волфине Сумської області; Хрінівка, Миколаївка Чернігівської області. Авіаударів зазнали Кореньок і Уланове.

Удари ЗСУ

За минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили 12  районів зосередження живої сили противника, сім артилерійських систем і один пункт управління безпілотних літальних апаратів.

Ситуація на фронті

На Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби наші захисники зупинили чотири ворожі штурми. Водночас агресор здійснив 49 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів.

На Південно-Слобожанському напрямку українські підрозділи відбили п’ять атак противника. Загарбники намагалися просунутися в районі Вовчанських Хуторів й у бік Зибиного, Анискиного й Охрімівки.

На Куп’янському напрямку відбулося 10 наступальних дій ворога у бік Радьківки та Курилівки.

Спроби вклинитися в нашу оборону відбито на Лиманському напрямку, де окупанти дев’ять разів атакували в бік Чернещини, Нового Миру, Дробишевого, Лимана, Діброви й у районі Рідкодуба та Новоселівки.

На Слов’янському напрямку противник здійснив 21 штурмову дію у районах Різниківки, Кривої Луки, Закітного й у бік Рай-Олександрівки та Пискунівки.

На Краматорському напрямку російські загарбники наступальних дій не проводили.

На Костянтинівському напрямку зафіксовано 28 атак. Загарбники вели штурмові дії в районах Костянтинівки, Іванопілля, Іллінівки, Новоселівки, Софіївки, Русиного Яру й у бік Вільного, Степанівки, Новопавлівки, Кучерового Яру.

Тридцять чотири атаки здійснив ворог на Покровському напрямку. Окупанти намагалися просунутися в районах Василівки, Удачного, Котлиного, Новопідгородного й у бік Білицького, Нового Донбасу, Шевченка, Новогришиного, Сергіївки, Новопавлівки.

На Олександрівському напрямку загарбники здійснили дві атаки в бік Олександрограда та Рибного.

На Гуляйпільському напрямку окупанти шість разів атакували позиції наших захисників. Ворог намагався просунутися в бік Чарівного, Новоселівкого, Цвіткового та в районі Білогір’я.

На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили три спроби противника просунутися вперед у напрямках Степногірська, Плавнів і в районі Плавнів.

На Придніпровському напрямку минулої доби ворог штурмових дій не проводив.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

Дані про втрати ворога станом на 16 серпня

Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 16 серпня 2026 року склали:

  • особового складу — близько 1 467 320 (+1 510);
  • танків — 12 270 (+1);
  • бойових броньованих машин — 25 151 (+7);
  • артилерійських систем — 48 007 (+75);
  • реактивних систем залпового вогню — 2 034 (+8);
  • засобів протиповітряної оборони — 1 570 (+2);
  • літаків — 439 (+0);
  • гелікоптерів — 354 (+0);
  • наземних робототехнічних комплексів — 2 257 (+16);
  • безпілотників оперативно-тактичного рівня — 463 404 (+1 920);
  • крилатих ракет — 5 007 (+0);
  • кораблів / катерів — 35 (+0);
  • підводних човнів — 2 (+0);
  • автомобільної техніки й автоцистерн — 134 851 (+476);
  • спеціальної техніки — 4 535 (+7).

Нагадаємо, що, як повідомили анлітики американського Інституту вивчення війни, Міністерство оборони Росії та російські блогери продовжують перебільшувати російські просування на напрямках Олександрівки та Гуляйполя в межах систематичних російських зусиль когнітивної війни для поширення заяв про значні російські здобутки з метою інформаційного ефекту.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама