На рівень оплати праці 2023-2024 років продовжує впливати війна. Значна кількість людей працездатного населення перебуває за кордоном і в лавах Збройних сил України, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці.
Про це повідомила "Судово-юридична газета" з посиланням на економічний огляд Міністерства економіки за червень 2024 року.
У статті зазначено, що, за даними Агентства ООН у справах біженців, станом на 15 липня зафіксовано у всьому світі 6,58 мільйона біженців з України. Основна кількість біженців перебуває у Німеччині — 1,17 мільйона громадян. Близько мільйона — у Польщі.
У Міністерстві економіки наголосили, що вітчизняні суб'єкти господарювання підвищують рівень оплати праці з метою утримання персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні. Наприклад, порівняно з першим кварталом 2023 року середня зарплата у сфері ІТ зросла з 36 тисяч гривень до 50 тисяч гривень, у сфері фінансів — з 33 тисяч до 39 тисяч гривень, державному управлінні й обороні з 19 до 23,3 тисячі гривень. Загалом у країні середня зарплата — близько 20 тисяч гривень порівняно з 15 тисячами на початок 2023 року.
Однак ця середня зарплата не зрівняється із розміром зарплат у деяких державних органах. За даними "дашборду" Міністерства фінансів, у червні 2024 року середня зарплата керівництва державних органів складала:
Якщо брати ранг нижче, то керівник структурного підрозділу за червень 2024 року в середньому отримав:
Зарплата рядового спеціаліста:
Працівники патронатної служби (помічники, радники та інші) за червень 2024 року отримали у середньому:
Персонал, який обслуговує, за червень 2024 року отримав:
Нагадаємо, 2 серпня міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що українським вчителям найближчим часом не варто очікувати підвищення заробітної плати. Причина — складна ситуація у державному бюджеті.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими