Українська столиця відшкодовуватиме вартість оренди житла мешканцям Святошинського району, домівки яких постраждали внаслідок російських атак 24 квітня. Наразі до влади надійшла 61 заява на отримання матеріальної допомоги від жителів Святошинського району, житло яких є наразі непридатним для проживання.
Про це у Telegram-каналі повідомив мер міста Віталій Кличко.
Посадовець зазначив, що йдеться про виплати по 40 тисяч гривень допомоги — в розрахунку на два місяці на оренду житла. 48 людей вже отримали цю допомогу. Також заяви в штаб ще надходять.
"І ми вже готуємо зміни до програми "Турбота", щоб оплачувати оренду постраждалим мешканцям поки місто відновлює їх житло. А понад 320 людей, квартири яких 24 квітня постраждали менше, вже отримали від міста по 10 тисяч гривень матеріальної допомоги — яку місто виплачує в таких випадках з 2022 року", — наголосив мер столиці.
Загалом, за словами Кличка, за цей час Київ вже виплатив 170 мільйонів одноразової допомоги постраждалим мешканцям.
"У Святошинському районі триває інструментальне обстеження 14 будинків для їх відновлення", — додав Віталій Кличко.
Вночі 24 квітня під час нічної атаки на столицю найбільше постраждав Святошинський район. Там сталося влучання у житлові будинки. Крім того, пошкодження зафіксовано у таких районах:
Окрім цього, падіння уламків було зафіксовано у Солом'янському та Печерському районах. Пошкоджені житлові та нежитлові будівлі, приміщення закладів харчування, транспортні засоби, станція метро. За даними поліції, наймолодшому постраждалому 1,5 року.
За словами президента Володимира Зеленського, під час масованого комбінованого обстрілу Києва загинули рідні брат і сестра. Десятки людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Нагадаємо, за даними Повітряних сил ЗСУ, загалом тієї ночі російські загарбники випустили по Україні 70 ракет і 145 дронів. Окупанти застосували балістичні ракети, частину з них збили засоби протиповітряної оборони.