Переговори української та польської делегацій. Джерело: Офіс президента України

"По-справжньому амбітна угода": Україна та Польща майже домовилися про гарантії безпеки

Україна та Польща провели фінальний раунд переговорів щодо укладення двосторонньої безпекової угоди. У ній передбаченні більшість міждержавних здобутків і спільних планів на майбутнє двох країн.

Про це повідомив Офіс президента України.

"За дорученням президента України та керівника його офісу заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів фінальний раунд переговорів із Польщею щодо підписання двосторонньої безпекової угоди", — йдеться в повідомленні.

Там зазначили, що до складу делегації також увійшли заступник керівника Офісу президента України Роман Машовець і перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга. Польську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Роберт Купецький.

"Наші переговорні команди провели складну роботу, і тепер ми впритул наблизилися до укладення двосторонньої безпекової угоди. Роль Польщі у наданні допомоги Україні та наближенні нашої перемоги важко переоцінити. Це буде по-справжньому амбітна угода, де відображено більшість наших здобутків і спільних планів на майбутнє", — наголосив Ігор Жовква.

Сторони відзначили досягнутий прогрес та узгодили графік подальших дій щодо фіналізації двосторонньої угоди та її підписання вже найближчим часом.

Україна та Польща укладуть угоду на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України, яку ухвалили торік 12 липня. Загалом наша держава уклала вже 17 двосторонніх безпекових угод.

Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що Україна та Європейський Союз офіційно погодили текст договору про гарантії безпеки. Підписання заплановано найближчим часом. Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква провів завершальний раунд переговорів стосовно безпекової угоди з Євросоюзом із заступником генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 21.06.2024 16:30