Під час головування в Європейському союзі Польща намагатиметься максимально прискорити процес входження України до Європейського Союзу. Адже Варшава повністю підтримує євроатлантичні прагнення Києва.
Про це заявив тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасевич в інтерв’ю zn.ua. Він наголосив, що Польща від самого початку повністю підтримує та надалі підтримуватиме Україну в її прагненнях увійти до НАТО та Євросоюзу.
"Україна має залишатися в межах своїх кордонів, зафіксованих міжнародним правом, і, безумовно, вона має протистояти злочинній Росії, боротися в цій несправедливій війні й виграти її справедливим чином. Хотів би наголосити: саме справедливо. Це наша стратегічна мета — щоб Україна вийшла переможцем у цій війні. Ми не сприймаємо Україну просто як країну, на яку напали та яка бореться. Для нас це — частина Європи. Що означає спільну відповідальність", — сказав дипломат.
За словами Лукасевича, головним гаслом головування Польщі в ЄС є безпека Європи й України.
"Тому що це дві сторони однієї проблеми. Оскільки якщо безпечна Україна, то, відповідно, безпечна і Європа. Звісно, Польща під час свого головування максимально намагатиметься прискорити процес входження України до ЄС, оскільки це відкриватиме для вашої країни нові можливості. Адже для того, щоби бути в більшій безпеці, Україна має стати однією з частин об’єднаної Європи", — додав він.
Дипломат також зазначив, що головування Польщі в Євросоюзі не зможе якимось чином вплинути на стратегію США, де в січні зміниться президент.
Лукасевич констатував, що зараз головування країни в ЄС відрізняється від можливостей, які були в країни-голови десять років тому, адже де-факто нема якогось впливу на рішення Ради ЄС. Водночас країна, яка головує, може впливати на рівень розгляду питань, що турбують зараз Польщу й Україну, а також на терміни проходження певних процедур.
"Наше завдання зараз — постійне нагадування про те, що це дуже важливо, що все це потрібно вирішити якомога швидше. Польща робитиме максимум можливого на цьому напрямку. І зробить усе можливе, щоби прискорити вступні процедури для України", — підкреслив тимчасовий повірений.
Він нагадав, що після Польщі головування перейде до Данії, яка має схоже із Варшавою бачення, тому 2025 року Україна матиме суттєву підтримку в ЄС.
Нагадаємо, минулого тижня посол України в Польщі Василь Боднар розповідав, що до Українського легіону, який зараз формують у Польщі, подано більше тисячі заяв. Але наступний набір до нього буде в рази масштабнішим.