Російський диктатор Володимир Путін має намір продовжувати бойові дії в Україні, доки Захід не погодиться на його умови миру, не злякавшись погроз Дональда Трампа щодо посилення санкцій, а його територіальні вимоги можуть розширитися в міру просування російських військ,
Про це повідомили три джерела, близькі до Кремля, пише Reuters.
Путін, який наказав ввести російські війська в Україну в лютому 2022 року після восьми років боїв на Сході країни між підтримуваними Росією сепаратистами та українськими військами, вважає, що економіка Росії та її армія достатньо сильні, щоб витримати будь-які додаткові заходи Заходу, повідомили джерела.
У понеділок Трамп висловив розчарування відмовою Путіна погодитися на припинення вогню та оголосив про хвилю постачань зброї Україні, включно з зенітно-ракетними комплексами Patriot. Він також пригрозив подальшими санкціями проти Росії, якщо мирної угоди не буде досягнуто протягом 50 днів.
Три російські джерела, знайомі з думкою на вищому рівні Кремля, заявили, що Путін не зупинить війну під тиском Заходу та вважає, що Росія, яка пережила найжорсткіші санкції, запроваджені Заходом, може витримати подальші економічні труднощі, включно із загрозою американських тарифів, спрямованих проти покупців російської нафти.
"Путін вважає, що ніхто серйозно не обговорював з ним деталі мирної угоди в Україні, включно з американцями, тому він продовжуватиме, доки не отримає того, чого хоче", — повідомило агентству Reuters одне з джерел на умовах анонімності через делікатність ситуації.
Попри кілька телефонних дзвінків між Трампом і Путіним, а також візити до Росії спеціального посланника США Стіва Віткоффа, російський диктатор вважає, що детального обговорення основ мирного плану не було, повідомило джерело.
"Путін цінує стосунки з Трампом і мав добрі переговори з Віткофом, але інтереси Росії понад усе", — додав співрозмовник.
За словами джерел, умови Путіна для миру передбачають юридично зобов'язальну обіцянку про те, що НАТО не розширюватиметься на схід, нейтралітет України та обмеження її Збройних сил, захист російськомовних осіб, які там проживають, а також визнання територіальних здобутків Росії.
Він також готовий обговорити гарантії безпеки для України за участю великих держав, хоча, за словами джерел, далеко не зрозуміло, як це працюватиме.
Друге джерело, знайоме з думкою Кремля, повідомило, що Путін вважав цілі Москви набагато важливішими за будь-які потенційні економічні втрати від тиску Заходу, і його не турбували погрози США запровадити тарифи на Китай та Індію за купівлю російської нафти.
Два джерела заявили, що Росія має перевагу на полі бою, а її економіка, орієнтована на війну, перевищує виробництво ключових боєприпасів, таких як артилерійські снаряди, альянсу НАТО на чолі з США.
Нагадаємо, раніше в одній зі своїх перших заяв Дональд Трамп зазначив, що готовий запровадити вторинні санкції проти РФ та її союзників, якщо не вдасться укласти угоду щодо перемир'я в Україні протягом 50 днів.
Також президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пообіцяв надати Україні 17 систем Patriot, які необхідні для боротьби з ворожими ударами. Системи протиповітряної оборони вже готові до відправлення.
Цікаво, що під час діалогу з журналістами 14 липня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригадав, як провів "чудову" розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Але одразу по її завершенні на Київ полетіли ракети.
Своєю чергою, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що в рамках угоди Нато та США щодо постачання озброєння Україна може отримати величезну кількість систем протиповітряної оборони, боєприпасів та ракет.
Варто зазначити, що американський президент Дональд Трамп наголосив, що Сполучені Штати закінчать війну між Російською Федерацією та Україною. Проте, суттєві втрати будуть з обох сторін.
Раніше високопоставлений російський політик — заступник голови Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що "наші настрої зовсім не залежать" від погроз Дональда Трампа щодо 100-відсоткових тарифів, якщо Росія не погодиться на угоду про припинення війни в Україні.