Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

Путін заявив, що в Україні тепер головний Стефанчук: голова ВР відреагував

Російський агресор Володимир Путін заявив, що, оскільки термін повноважень президента України Володимира Зеленського закінчився, а нових виборів не відбулося, то "влада має перейти до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука". 

Про це російський президент заявив журналістам у Ташкенті, пише "Українська правда".

Путін пояснив, що ще "потрібно ще провести глибокий аналіз" і лише це його "попередня оцінка". Проте як доказ він навів спотворений зміст однієї зі статей Конституції України.

Російський агресор заявив, що закон передбачає продовження повноважень тільки Верховної Ради і спікера. Про продовження повноважень президента, за словами Путіна, у Конституції України нібито нічого не сказано. Зокрема, Путін посилається на статтю 111.

"Є стаття 111 Конституції України, яка говорить про те, що при непроведенні виборів президента повноваження влади, фактично президентські повноваження, передаються спікеру парламенту", — заявив президент РФ.

Стефанчук відреагував на заяву Путіна

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що до завершення воєнного стану президентом залишатиметься Володимир Зеленський. За його словами, це відповідно до Конституції та законів України.

"Дуже добре, що на Росії почали читати Конституцію України. Рекомендував би допитливим читачам опановувати текст нашої Конституції не вибірково й звернути увагу на частину 1 статті 108: "Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України". У демократичних суспільствах це називається неперервністю влади. Але ця "неперервність" не в російському, а в нормальному, демократичному та безпековому розуміннях", — зазначив він.

Голова ВР наголосив, що такі російські наративи є передбачуваними та безглуздими.

"Єдине бентежить, що окремі "українські" політики, ніби готуючи підґрунтя, майже слово у слово цитують висловлені наративи, зокрема, і у стінах українського парламенту", — додав Стефанчук.

Вибори в Україні

У 2024 році в Україні мали б відбутися президентські вибори — вони були заплановані на кінець березня. Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що не покине свою країну під час війни. У такий спосіб він відповів на запитання, чи піде він на другий термін, якщо вибори у 2024 році таки відбудуться.

Своєю чергою спікер парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що парламентські вибори в Україні будуть проводити лише після закінчення воєнного стану. Нині організувати голосування неможливо через декілька причин. Щоправда, вже у липні голова Верховної Ради сказав, що Конституція не забороняє проведення виборів під час війни.

Раніше Зеленський допустив можливість проведення виборів під час режиму воєнного стану. Однак для цього, за його словами, потрібно змінити законодавство та гарантувати безпеку учасникам голосування.

Нагадаємо, 23 вересня під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо Зеленський заявив, що найбільшими складнощами для виборів в Україні під час війни є безпекові питання та фінансування кампанії. Також гарант зауважив, що проблемним є питання, як голосувати людям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Водночас Зеленський наголосив, що мільйони українців перебувають за кордоном, і поки що ніхто не може знайти відповідь, як організувати їхнє голосування. Крім того, за словами президента, можуть бути окремі труднощі з волевиявленням військових, яких в Україні налічується мільйон.

Також, за словами Зеленського, за розмовами про його нелегітимність на посаді президента України після травня 2024 року стоїть Кремль, який проплачує цю кампанію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 28.05.2024 19:36