1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
П'ять областей достатньо: у Трампа заявили, що РФ не прагне завоювати всю Україну
Стівен Віткофф. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

"П'ять областей достатньо": у Трампа заявили, що РФ не прагне завоювати всю Україну

Спецпредставник США з питань Близького Сходу Стівен Віткофф переконаний, що Москва не намагається поглинути всю Україну, адже росіяни "повернули" собі п’ять областей і Кримський півострів. Наразі Україна втягує союзників у Третю світову війну.

Таку заяву він зробив в інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону.

Віткофф акцентував на важливості укладення справедливої угоди для Києва, але зауважив, що Америка і країни Заходу повинні перешкодити Україні втягнути їх у Третю світову війну. Посадовець зазначив, що це не його погляд, а політика американського лідера Дональда Трампа.

Віткофф також відповів на питання журналіста, про що свідчать плани Великої Британії та інших країн Європи ввести в Україну миротворців в умовах їхнього економічного занепаду. Спецпредставник наголосив, що "це поєднання пози й демонстрації, а також певної спрощеності".

"Гадаю, існує ця ідея, що всі мають бути як Вінстон Черчилль. Що росіяни збираються маршувати через всю Європу. Я вважаю це абсурдним, до речі. У нас є така річ, як НАТО, якої не було під час Другої світової війни. Я не думаю, що росіяни хочуть пройти Європою", — йдеться у заяві Віткоффа.

На думку спецпредставника Трампа, Москва не прагне поглинути Україну.

"Росіяни також отримали те, що хотіли. Вони "повернули" ці п’ять регіонів. Вони мають Крим і отримали те, що їм потрібно. Навіщо їм ще щось?" — додав він.

Також Віткофф повідомив, що передав Дональду Трампу подарунок від глави Кремля Володимира Путіна. Йдеться про персональний портрет, що написаний одним із провідних російських художників. Також Віткофф розповів, що Путін молився за американського лідера, коли на того вчинили замах.

"Він розповів мені історію, Такере, про те, як, коли в президента стріляли, він пішов до своєї місцевої церкви, зустрівся зі священником і молився за президента", — каже Віткофф.

Нагадаємо, ще 18 березня під час телефонної розмови президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і кремлівський диктатор Володимир Путін обговорювали закінчення війни в Україні. Деякі інформаційні ресурси зазначали, що Путін вимагав припинити допомогу Україні. Трамп це заперечує.

Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін продовжує налаштовувати свою аудиторію на підготовку до затяжної війни в Україні, а не до сталого миру, побудованого на компромісі. 

Також Росія звинувачує Україну в порушеннях до офіційного введення угоди про припинення вогню, хоча деталі ще не погоджено. Таким чином кремлівський диктатор Володимир Путін хоче поставити Київ у незручну позицію на тлі останніх заяв.

Своєю чергою президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив 21 березня, що припинення вогню між Україною та Росією відбудеться вже дуже скоро.

Водночас, як зазначили аналітики Інституту вивчення війни, кремлівські чиновники використовують наративи про українські удари та бойові дії на території Росії, щоб виправдати відмову від мирних переговорів з Україною та продовження війни перед внутрішньою російською аудиторією. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама