Радіо "Вільна Європа / Радіо Свобода" (RFE / RL) подало до суду на Агенцію США з глобальних медіа (USAGM), а також на її посадових осіб Карі Лейк і Віктора Моралеса. Журналісти прагнуть перешкодити спробі припинення дію федерального гранту.
Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті RFE/RL. У позові йдеться про те, що відмова RFE/RL у коштах, виділених для нього Конгресом, порушує федеральні закони, включно з конституцією США, яка наділяє Конгрес винятковими повноваженнями щодо федеральних витрат. Справу розглядатимуть в Окружному суді США в окрузі Колумбія.
"Зараз не час поступатися територією пропаганді та цензурі противників Америки. Ми вважаємо, що закон на нашому боці та що святкування нашої кончини деспотами у всьому світі передчасне", — заявив генеральний директор RFE/RL Стівен Капус.
Агенція США з глобальних медіа припинила надання грантів "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода", яке веде мовлення на країни Східної Європи, включно з Росією й Україною, а також "Радіо Вільна Азія", яке веде мовлення на Китай і Північну Корею. Цей крок розкритикували захисники свободи преси та прав людини.
Понад 1 300 працівників "Голосу Америки" також відправили у відпустку після того, як президент США Дональд Трамп наказав закрити головну компанію фінансованого державою ЗМІ USAGM і шість інших федеральних агентств.
"Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" створювали для охоплення людей, які жили при комунізмі під час холодної війни. Зараз це приватна незалежна міжнародна новинна організація, чиї програми — радіо, інтернет, телебачення — щотижня охоплюють аудиторію близько 50 мільйонів осіб у 23 країнах, включно з Росією, Україною, Іраном, Афганістаном, Пакистаном, республіками Центральної Азії та Кавказу. Її фінансував Конгрес США через USAGM.
Нагадаємо, 9 лютого американський бізнесмен і винахідник Ілон Маск закликав закрити медіа "Радіо Свобода" та "Голос Америки". Він висловлював переконання, що ці засоби масової інформації марно витрачають кошти платників податків.