
Українські громади за шість місяців поточного року суттєво збільшили надходження від земельного податку. Найбільші суми до місцевих скарбниць сплатили платники Дніпропетровщини, Києва, Одещини та Львівщини.
Про це повідомляє Державна податкова служба України.
За даними податківців, за шість місяців 2025 року до місцевих бюджетів було сплачено 21,3 мільярда гривень. Нинішній показник у 24,1 мільярда гривень свідчить про позитивну динаміку сплати податку. Найбільші суми плати за землю надійшли від платників таких регіонів:
Земельний податок нараховується з моменту набуття права власності на земельну ділянку або права користування нею та сплачується до припинення такого права. Фахівці наголошують: важливо, щоб інформація про ділянки, їхню площу, цільове призначення та пільги була завжди актуальною. Перевірити суму нарахованого земельного податку та реквізити для його сплати громадяни можуть самостійно через Електронний кабінет платника або мобільний застосунок "Моя податкова".
У податковій наголосили, що у разі незгоди з нарахованими сумами податку платники можуть звернутися до органу контролю для проведення звірки даних. Під час процедури уточнюються відомості щодо кількості та площі земельних ділянок, правильності застосування пільг, ставок податку та визначеного розміру зобов'язання.
Звернення на проведення звірки можна подати особисто, надіслати поштою або через Електронний кабінет платника податків із використанням кваліфікованого електронного підпису. Якщо під час перевірки будуть виявлені розбіжності, орган контролю проводить перерахунок нарахованих сум у встановлений строк. За результатами перерахунку платнику надсилається нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє втрачає чинність.
Нагадаємо, попри підвищення номінальних заробітних плат та соціальних сайтів, реальні доходи громадян досі не повернулися до довоєнного рівня. Економічна ситуація в країні демонструє, що українці суттєво втратили у купівельній спроможності порівняно з показниками 2021 року.