Фото: molbuk.ua

Релігійне свято 14 травня: кого сьогодні вшановують християни за новим церковним календарем

У вівторок, 14 травня, за новим церковним календарем віряни вшановують мученика Ісидора. Він є прикладом віри та відданості Богу. Його життя показує нам, як важливо залишатися вірними своїм принципам та бути готовими йти на жертву заради Бога.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про життя святого

Святий мученик Ісидор вражає своєю мужністю та відданістю принципам християнства. Він жив у III столітті на острові Хіос. У цей час імператор Декій видав указ, що всі придатні до військової служби молоді люди мають бути переписані. Святого Ісидора, який був благочестивим християнином, прийняли до полку воєначальника Нумерія. Він жив згідно з християнськими цінностями, уникаючи язичницьких звичаїв та зберігаючи свою віру незаплямованою.

Згодом, імператор видав ще один указ, вимагаючи воїнам поклонятися язичницьким богам та приносити жертви. Всі, хто не виконував цього наказу, були засуджені на муки та смерть. Сотник, який знав про віру Ісидора, повідомив Нумерію про його християнство. Мученик сміливо сповідав свою віру в Христа та відмовився відступити від неї. За це Ісидор був підданий жорстоким катуванням. Навіть після того, як йому відрізали язик, він продовжував прославляти Христа.

Нумерій, здивований його мужністю, втратив мову та наказаз відсікти голову Ісидорові. Святий прийняв свій смертний вирок, прославляючи Бога. Хоча Ісидорове тіло спочатку було кинуте без поховання, його друг, таємний християнин Амоній, врятував його та забезпечив гідне поховання.

Мученик Ісидор

Мученик Ісидор. Джерело: floridamonastery.org

Що не варто робити у цей день

  • У цей день не варто сваритися, щоб не накликати біди.
  • В давнину вірили, що родині 14 травня не можна сідати на кутах столу та сваритися водночас — вважалося, що тоді сім'я весь рік буде сваритися.
  • Не можна також у цей день спати з іншою людиною на одній подушці — може накликати біду.​

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не є обов'язковим для всіх, тобто примусово його нікому не нав'язують. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі церковні свята, які припадають на травень 2024 року. Так, в третій весняний місяць українці будуть святкувати велике церковне свято — Воскресіння Христове.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 14.05.2024 11:59