Російська Федерація вже до 2030 року хоче бути готовою до масштабного зіткнення з Північноатлантичним альянсом. Москва активно переходить на "воєнні рейки".
Про це заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс на Європейському форумі оборонних інновацій (EDIF) у Гаазі, пише "Укрінформ".
"Ми всі маємо усвідомлювати, наскільки тісно пов’язані безпека України та безпека решти Європи. Імперські амбіції Путіна виходять за межі території України. Він прагне поділити Захід, підірвати наші союзи", — йдеться у заяві посадовця.
За словами Брекельманса, Росія переходить на "воєнні рейки" і вже зараз виробляє більше озброєння та мобілізує більше солдатів, ніж потрібно для війни в Україні. При цьому, за його словами, обсяги виробництва "лише зростатимуть у найближчі роки". Міністр заявив, що Росія поповнює свої стратегічні резерви.
"До 2030 року Росія хоче бути готовою до масштабного зіткнення з НАТО. Інакше кажучи, у Путіна є наміри, можливості та стимули продовжувати свою імперську агресію... Це реальність, до якої ми повинні бути готовими. І наш єдиний варіант — мир через силу. Мир через силу означає, що ми маємо надати Україні надійні гарантії безпеки. І ми повинні зробити все можливе, щоб у випадку досягнення припинення вогню або мирної угоди — це не було простою паузою перед новою хвилею агресії", — наголосив він.
Брекельманс завив, що Альянс повинно чітко дати главі Кремля Путіну зрозуміти: будь-яка дія проти країни НАТО зіткнеться з переважною силою.
"Це — єдиний спосіб зберегти свободу і безпеку в Європі", — резюмував міністр оборони країни, акцентувавши на необхідності масштабування підтримки України.
Нагадаємо, раніше російський посол у Франції Олексій Мєшков заявив, що у разі збиття будь-якою країною НАТО російського літака, це означатиме початок війни.