1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Росія намагалася зірвати конференцію в Монреалі: Сибіга розповів, як це відбувалося
Андрій Сибіга. Джерело: Facebook

Росія намагалася зірвати конференцію в Монреалі: Сибіга розповів, як це відбувалося

У середу та четвер, 30 та 31 жовтня, в Монреалі відбувалася міжнародна конференція. Однією з тем обговорення стала реалізація четвертого пункту "Формули миру" "Звільнення полонених і депортованих осіб". Росія намагалася заблокувати це зібрання.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час прес-конференції за підсумками конференції у Монреалі. Він розповів, що конференція стала справді глобальною — розпочинаючи від списку учасників, які представляли всі континенти, до обговорюваних на них питань і рішень.

За його словами, учасники детально обговорили контекст і ключові проблеми повернення українських дітей, військовополонених і цивільних осіб.

"Я радий, що ми домовилися з низкою партнерів про те, як прискорити цей процес", — сказав Сибіга.

При цьому він зазначив, що Російська Федерація намагалася заблокувати проведення заходу та "деструктивно діяла в низці столиць".

"Росія розглядає цю тему як велику небезпеку для себе через свою безкарність, і цей страх ґрунтується на трагічних цифрах і фактах, за якими стоять тисячі життів українців", — наголосив український міністр.

Сибіга також розповів, що Україна вже визволила з російського полону понад три тисячі осіб у результаті 58 обмінів. При цьому 95% українських військовополонених піддавалися жорстоким тортурам. Він додав, що в російському полоні перебувають близько тисячі журналістів, священників і важкопоранених.

На його думку, необхідно розробити "механізм для виправлення нинішньої міжнародної системи, змусити цю систему працювати належним чином, відповідно до викликів цієї війни".

Як відомо, тематичну конференцію щодо четвертого пункту української "Формули миру" "Звільнення полонених і депортованих осіб" організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту.

Нагадаємо, що Сибіга відвідав з офіційним візитом Туреччину 21 жовтня. Там він провів зустріч із президентом країни Реджепом Тайїпом Ердоганом і подякував йому за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама