Фото ілюстративне зі соцмереж

Росія вербує українських біженців для диверсій у Європі, — ЗМІ

Російські шпигуни використовують камери зі супутниковими спостереженнями для відстеження постачань обладнання та боєприпасів з-за кордону до таємних складів в Україні. Зокрема, в Польщі ліквідовано шпигунську мережу, яка працювала на ФСБ і планувала спустити з рейок потяг із військовим транспортом.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

"Росія змогла вразити один із таємних складів боєприпасів на території України завдяки наведенню координат українського біженця в Польщі, Він коригував удари за допомогою камер, які розставляв на залізниці. Вони фіксували переміщення потягів з технікою і зброєю, і росіяни, з'єднавши записи, змогли точно вирахувати, куди саме їх привезли", — йдеться в статті.

Журналісти додали, що біженця з України завербували російські спецслужби. Звати його Максим Лега, і на той момент йому було 22 роки, він не мав роботи.

Зазначається, що чоловік не отримував у Польщі соціальної допомоги, а тому спочатку погодився малювати графіті на віддалених парканах і підземних переходах, за що йому платили по 7 доларів. А згодом із ним через Telegram зв'язався чоловік, який назвався Анджеєм. Він запропонував встановлювати камери вздовж залізничних колій, які перевозили західну військову допомогу в Україну. За це платили набагато більше, і "вільний художник" продався ворогу. Так званий Анджей працював на ФСБ Росії.

Невідомо, чи інформація, надана українським біженцем та іншими завербованими, безпосередньо призвела до російських ударів по постачаннях західної зброї, яку регулярно перевозили до України з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Але західні чиновники кажуть, що Росія успішно поєднала кадри з камер зі супутниковими спостереженнями, щоби відстежувати постачання обладнання та боєприпасів з Польщі й інших місць до таємних складів в Україні, де їх вразили дрони та керовані ракети.

"Ці дешеві та, здавалося би, недолугі спроби не можна недооцінювати. Вони є частиною великого арсеналу збору розвідувальних даних, який допоміг Росії знищити ключові матеріали з мінімальними витратами", — сказав високопосадовець західної військової розвідки.

Журналісти додали, що справа польського шпигунського угруповання показує нові зусилля Москви щодо посилення своїх шпигунських можливостей у Європі, оскільки Кремль вступає в тривалу конфронтацію із Заходом.

Частина їхньої мережі постраждала, коли понад 600 російських дипломатів вислали після вторгнення 2022 року. Велика Британія заявила, що дві третини висланих з Європи, ймовірно, були шпигунами.

Нагадаємо, на початку травня стало відомо, що за останні шість місяців у Північному морі помітили цілу низку невійськових підозрілих кораблів. Є інформація, що вони можуть бути причетними до шпигунства.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 15.05.2024 17:14