У ніч на четвер, 2 жовтня, російська армія атакувала українську залізничну та енергетичну інфраструктуру. Епіцентри ударів прийшлись на Одесу, Конотоп та Київську область.
Про це у Telegram-каналі повідомив віце-прем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій.
"Ще одна складна ніч для України. Масовані удари по Одесі та області, по Київщині — десятки дронів по мирних населених пунктах. Ворог бʼє й по Дніпропетровщині та Запоріжжю", — зазначив посадовець.
За словами Кулеби, сьогодні вночі Росія завдала масованого обстрілу по депо "Укрзалізниці" в Одесі. Уламкові поранення отримав машиніст потяга, йому надається вся необхідна допомога.
"Також були удари по залізничній інфраструктурі прикордонних громад на Півночі, зокрема в Конотопі. Поїзди зупинялись на безпечній відстані від зони уражень, станом на ранок — всі продовжили рух, контактна мережа заживлена", — повідомив він.
Також, за словами Кулеби, через атаку деякі потяги Чернігівського та Сумського напрямку прямують із затримкою.
"Робимо все, щоб навіть такі масовані атаки не зупинять українські транспортні артерії", — заявив віце-прем’єр-міністр.
Кулеба зауважив, що Росія щодня намагається зруйнувати одну з основ української стійкості — інфраструктуру, яка тримає країну разом.
"Це і залізниця, дороги, енергетика. Країна-агресор використовує озброєння, яке неможливе без іноземних компонентів. Тому потрібне посилення санкцій і блокування всіх ланцюгів постачання", — резюмував Олексій Кулеба.
Нагадаємо, упродовж ночі 25 вересня рашистські обстріли спричинили знеструмлення на чотирьох дільницях. Постраждалих не було, однак фіксувались пошкодження інфраструктури.