Фото ілюстративне зі соцмереж

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та зйомки журналістів Bihus.Info

Служба безпеки України (СБУ) розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки представників проекту Bihus.Info. За цим фактом відкрите кримінальне провадження за відповідною статтею Кримінального кодексу України.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

"Прозора та безперешкодна робота незалежних і фахових ЗМІ є важливою умовою розвитку України як демократичної держави. Подібним фактам стеження варто дати правову оцінку, незалежно від того, були чи ні в матеріалах прихованої зйомки оприлюднені факти можливого порушення закону, які стосуються обігу наркотичних речовин", — йдеться в повідомленні.

У Службі безпеки України наголосили, що оцінку цьому можуть дати винятково правоохоронні органи, згідно зі своєю підслідністю.

Раніше стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань свободи слова готує запит до Служби безпеки України задля пошуку причетних до стеження за журналістами Bihus.Info. Про це заявив голова цього комітету, народний депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин.

"Це точно перешкоджання, це точно тиск, це точно незаконні дії. Але хто їх вчиняв — за це мають відповідати правоохоронні органи. Інакше підозри, які вже лунають з усіх боків, що це і були правоохоронні органи в інтересах когось із представників влади, фактично підтвердяться. Мовчанка Служби безпеки України, без дозволу яких не могли би здійснюватися такі записи, Національної поліції, Офісу генерального прокурора, швидше грає проти них", — зазначав він.

Окрім того, Юрчишин наголосив, що варто відділяти факти ймовірного вживання наркотиків від факту шпигування за журналістами.

"Це однозначно виноситься за рамки. Ні посвідчення журналіста, ні посвідчення депутата, ні посвідчення прокурора, ні статус судді не дозволяє переступати закон. Але доведення переступання закону теж має бути в рамках закону", — зауважив депутат.

Нагадаємо, що 16 січня в мережу злили відео, де працівники проекту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотики. На ці кадри відреагував його керівник Денис Бігус. Він записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків.

До цього на ресурсі "Народна правда" з'явилося відео зі супроводжувальною анотацією "зворотна сторона Bihus.Info: нюхнули "фєну", закинулись MDMА, курнули трави та погнали робити розслідування". У ньому є фрагменти прослуховуваних телефонних розмов працівників проекту та кадри, зняті прихованою камерою на новорічному "корпоративі" у заміському комплексі біля Києва.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.01.2024 15:50