Частина Сенату США на чолі з сенаторами Ліндсі Гремом, республіканцем з Південної Кароліни, та Річардом Блюменталем, демократом з Коннектикуту, представили 1 квітня двопартійний законопроект про введення санкцій проти Росії, якщо Кремль відмовиться вести переговори про мирну угоду для припинення війни.
Про це повідомляє The Washington Times. Серед 50 первісних співавторів законопроекту в Сенаті порівну голосів республіканців та демократів, що свідчить про широку двопартійну підтримку.
"У Сенаті США переважає думка, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна та агресія Путіна повинні припинитися зараз і бути стриманими в майбутньому", — заявили сенатори у спільній заяві.
Санкції будуть введені в той час, коли Трамп та його посланці намагаються домовитися про мирну угоду між Росією та Україною, щоб покласти край війні, яку Росія розпочала три роки тому. Трамп пригрозив запровадити вторинні санкції проти Росії, якщо президент Володимир Путін не погодиться на мирну угоду.
Дональд Трамп сказав NBC News у неділю, що він "дуже злий" і "розлючений" на Путіна за те, що той засумнівався в тому, чи слід замінити президента України Володимира Зеленського тимчасовим урядом під управлінням ООН.
Законопроект Сенату передбачатиме як первинні, так і вторинні санкції проти Росії та суб'єктів, які підтримують агресію Кремля в Україні. Санкції будуть введені, якщо мирні переговори проваляться або угоду буде досягнуто, але порушено Росією. Це може дати деякі гарантії Зеленському, який заявив, що хоче, щоб захист від нового російського військового вторгнення був передбачений угодою. Серед санкцій, які може спричинити ухвалення закону, — 500-відсоткове мито на імпортовані товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.
"Вони завдають такого сильного удару не просто так", — заявили сенатори, вказавши на порушення Росією минулих угод, які вона уклала щодо суверенітету України.
"Ми сподіваємося, що у 2025 році президент Трамп та його команда досягнуть того, чого світ не зміг досягти у минулому: остаточного припинення російської агресії проти України та забезпечення виживання вільної та демократичної України", — заявили вони.
Ці санкції проти Росії готові та отримають переважну двопартійну, двопалатну підтримку, якщо будуть подані до Сенату та Палати представників для голосування, йдеться у заяві.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Трамп хоче, щоби Володимир Путін уклав угоду про припинення війни в Україні. Також американський лідер не бачить можливості вступу України в НАТО.
Своєю чергою, заступник міністра зовнішніх справ країни-агресорки Росії Сергій Рябков заявив, що мирні пропозиції, які висуває президент Сполучених Штатів та моделі врегулювання війни проти України, "не усувають її першопричин". Відтак, РФ не може їх прийняти.